Do realizacji w Szkole Doktorskiej w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Zgodnie z zasadami rekrutacji do Szkoły Doktorskiej w Akademii Wychowania
Fizycznego we Wrocławiu na rok akademicki 2019/2020, kandydat powinien uzyskać:
- zgodę nauczyciela akademickiego Uczelni z tytułem profesora lub stopniem doktora habilitowanego, na objęcie kandydata opieką naukową,
- opis tematyki pracy badawczej (np. planowanej rozprawy doktorskiej), w języku polskim (maksymalnie 2 strony maszynopisu), zaakceptowany i podpisany przez opiekuna naukowego.
Kandydat ma możliwość wyboru opiekuna naukowego oraz temat badawczy. Wykaz opiekunów naukowych oraz tematów badawczych w Załączniku nr 1.
Wykaz tematów badawczych realizowanych w AWF we Wrocławiu, które mogą być przedmiotem rozpraw doktorskich z realizacją dla doktorantów rekrutowanych do Szkoły Doktorskiej 2019-2020:
Ważne informacje, wynikające z przepisów Ustawy 2.0, Regulaminu Szkoły Doktorskiej oraz Warunków i trybu rekrutacji do Szkoły Doktorskiej
W zasadach i trybie postępowania rekrutacyjnego do Szkoły Doktorskiej AWF we Wrocławiu, jest konieczność uzyskania przez kandydata zgody nauczyciela akademickiego Uczelni z tytułem profesora lub stopniem doktora habilitowanego, na objęcie kandydata opieką naukową oraz opisanie tematyki pracy badawczej (np. planowanej rozprawy doktorskiej), (maksymalnie 2 strony maszynopisu), wraz z akceptacją i podpisem opiekuna naukowego. Format adresu mailowego opiekunów naukowych: imie.nazwisko@awf.wroc.pl
Regulamin Szkoły Doktorskiej:
- Kształcenie doktorantów w Szkole Doktorskiej trwa 8 semestrów.
- Kształcenie doktorantów odbywa się wg obowiązującego terminarza roku akademickiego.
- Kształcenie jest prowadzone na podstawie programu kształcenia oraz indywidualnego planu badawczego (zwanego dalej IPB).
- Kształcenie doktoranta kończy się złożeniem rozprawy doktorskiej.
- Istnieje możliwość złożenia rozprawy doktorskiej i jednocześnie ukończenia szkoły doktorskiej w terminie wcześniejszym, jednak nie wcześniej niż po ukończeniu 6 semestru kształcenia.
- Wniosek o powołanie promotora (promotorów, promotora i promotora pomocniczego) wraz z uzasadnieniem składa do Rady Kolegium Naukowego Dyrektor Szkoły Doktorskiej na pisemny wniosek osoby ubiegającej się o nadanie stopnia doktora w terminie do 3 miesięcy od rozpoczęcia roku akademickiego.
- Promotorem może być osoba posiadająca stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora a promotorem pomocniczym - osoba posiadająca stopień doktora.
- Kwalifikacje i zainteresowania naukowo-badawcze promotora pomocniczego muszą uzasadniać merytoryczną zgodność z zakresem tematycznym zainteresowań naukowych doktoranta, posiadający w tym obszarze udokumentowany dorobek naukowy i staż w uczelni nie krótszy niż 5 lat po uzyskaniu stopnia doktora.
- Doktorant, w uzgodnieniu z promotorem lub promotorami, opracowuje IPB, który zawiera szczegółowy harmonogram przygotowania rozprawy doktorskiej oraz aktywności naukowej i przedstawia go Radzie Kolegium Naukowego w terminie 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia kształceniowa.
- Ostateczny termin złożenia rozprawy doktorskiej określa się na koniec ósmego semestru kształcenia. Jest to warunek zaliczenia ósmego semestru oraz zakończenia kształcenia w Szkole Doktorskiej.