Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

University Institute of Maia - ISMAI, Portugalia

Rektorat
mgr Izabela Kawulak

Centrum Doskonalenia Kadr
mgr Jadwiga Szaflik- Majorowska

W okresie od 22.07.2019 r. do 26.07.2019 r. miałyśmy przyjemność odbywać szkolenie w ramach programu Erasmus w Porto.

ISMAI jest uczelnią znajdującą się w miejscowości Maia obok Porto – drugiego największego miasta w Portugalii. Sama uczelnia to duży i nowoczesny kampus uniwersytecki. Na terenie uczelni znajduje się piękny kompleks sportowy. Szczególną naszą uwagę przykuła nowoczesna hala do gier zespołowych, bieżnia lekkoatletyczna czy nowoczesna ścianka wspinaczkowa, która wita wysiadających z metra studentów i gości. W czasie pobytu na uniwersytecie spotkaliśmy się z pracownikami Biura Współpracy Międzynarodowej Patrícią Araújo i Nilsonem Veigą, którzy cały czas nas wspierali. Cały okres wizyty przeminął bez problemów. Dzięki pomocy Nilsona, który okazał się bardzo pomocny i życzliwy, szybko udało się poznać zasady panujące w placówce. Każda z nas miała świetną okazję na zapoznanie się z funkcjonowaniem biura Rektora oraz sekretariatem studiów podyplomowych, jak również na prezentację własnych doświadczeń. Była to dla nas cenna lekcja i inspiracja do wprowadzenia zmian w naszej pracy. Były dwie rzeczy, które nas mocno zaskoczyły, a mianowicie:

  • kontenery zakupione do prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów – Uczelnia w taki właśnie sposób poradziła sobie z brakiem sal wykładowych
  • ogródek z domem znajdujący się na terenie campusu w bliskim sąsiedztwie stadionu LA, Uczelnia nie zdołała wynegocjować zakupu działki, bardzo ciekawy i niezapomniany obrazek J

Ponadto bardzo nam się podobał nowoczesny system sterowania salą sportową oraz  pomysł obdarowywania nowych studentów zestawem gadżetów uczelnianych (butelka do wody, opaska z krokomierzem itp.)

Możliwość uczestnictwa w Erasmusie dało nam możliwość poznanie nowoczesnych metod nauczania i innowacyjnych form doskonalenia. To wyjątkowa okazja umożliwiająca zdobycie wiedzy o  marketingu i promocji Naszej uczelni. Wszystkie korzyści indywidualne, które nabyłyśmy w czasie pobytu przekładają się na podniesienie poziomu wiedzy, co w efekcie prowadzi do podniesienia jakości naszej pracy.  Pobyt na Erasmusie to niezapomniane przeżycie. Był dla nas cenną lekcją. Erasmus z pewnością otwiera oczy, poszerza horyzonty, nowe doświadczenia To jednocześnie unikatowa szansa na podszkolenie języka oraz zdobycie niezapomnianych doświadczeń zawodowych. Szczerze polecamy skorzystać z takiej wspaniałej możliwości.