Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Universidad de Leon, Hiszpania

Katedra Komunikacji i Zarządzania w Sporcie
Dr Igor Perechuda

Mój wybór padł na Universidad de Leon w Hiszpanii z uwagi na ofertę bardzo podstawowego kursu hiszpańskiego w programie oraz otwartość na pracowników naukowo-dydaktycznych czego wyjazdy szkoleniowe nie zawsze oferują. Wartością dodaną pobytu jest fakt zgody ze strony Universidad de Leon na nawiązanie współpracy i umowy o wzajemnych wymianach w ramach programu Erasmus z AWF we Wrocławiu, z którą nie mieli do tej pory porozumienia.

W ramach programu szkoleniowego odbywały się wizyty na większości wydziałów goszczącej uczelni. Dla mnie najbardziej owocna była wizyta na wydziale ekonomicznym z racji reprezentowanej ścieżki badawczo – dydaktycznej. Wyjazd na Universidad de Leon pozwolił przede wszystkim na nawiązanie kontaktów z innymi pracownikami zarówno uczelni goszczącej jak i innych uczestników. Miałem możliwość podzielić się swoimi wynikami badań jak i planami na przyszłe badania z pracownikami naukowymi z Hiszpanii, Portugalii, Słowenii, Litwy, Bośni i Hercegowiny, Belgii czy Niemiec. Rozmowy z nimi pozwoliły spojrzeć szerzej prowadzone badania, ponieważ nie zawsze ich dyscypliny naukowe związane były z zarządzaniem czy finansami.

Wymiana kontaktów skutkowała również dalszymi zaproszeniami do uszczelni goszczących z których mam nadzieję skorzystać w przyszłości. Serdecznie polecam uczestnictwo w wyjazdach z programu Erasmus + chociażby ze względu na możliwości networkingowe, które on bardzo ułatwia.