Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Odisee University College, Belgia

dr Agnieszka Ptak
Katedra Fizjoterapii  w Dysfunkcjach Narządu Ruchu, Zakład Fizjoterapii w Neurologii i Pediatrii

Odisee International Week 2019, The role of higher education in Active Global Citizenship

W dniach 11-15. 03.2019 roku miałam okazję wziąć udział w  Odisee International Week 2019. Jest to cyklicznie organizowana konferencja  z panelami warsztatowymi dla specjalistów i studentów z zakresu fizjoterapii, terapii zajęciowej oraz pielęgniarstwa oraz innych zawodów medycznych.  Podczas tegorocznego spotkania wymieniano się poglądami  i doświadczeniami pracy z osobami o odmiennych kulturalno lub religijnie zwyczajach. Prezentowane prace dotyczyły wszystkich aspektów życia i rozwoju człowieka. Największy ciężar tematyczny przesunięty był na poszanowanie godności człowieka i prawa do życia w warunkach, które nie urągają ludzkiemu istnieniu. Prelegenci z różnych części Europy minn. Nic Balthazar,  Theo Bogeas, Inés Viana Moldes i ja podkreślaliśmy jak duże znaczenie ma poznanie uwarunkowań środowiskowo-kulturowo-wyznaniowych w prowadzeniu terapii. W procesie kształcenia studentów nie można niedoceniać kształcenia poprzez zdobywanie doświadczeń  międzynarodowych.

Podczas Odisee International Week 2019, miało miejsce spotkanie zarządu TAPAS – Therapy For All Persons in All Situations, Międzynrodowego Stowarzyszenia, które od około 11 lat umożliwia odbywanie praktyk pediatrycznych studentom terapii zajęciowej Odisee University College na terenie Polski pod moją opieką. Na zebraniu podjęto decyzję o rozszerzeniu współpracy na nowe placówki pediatryczne i zacieniu współpracy z pomiędzy Odisee Brusell a AWF we Wrocławiu. 

Bruksela oprócz cudownej wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu zawodowego jak zawsze dostarczyła mi przyjemności smakowo-estetycznych. Cudowne zabudowania Etterbek i Sherbek oraz gofry, frytki i czekolada jak zawsze były niezawodnym dodatkiem do służbowego wyjazdu.