Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

National and Kapodistrian University of Athens, Grecja

Dr Jolanta Gnitecka
Katedra Nauk Społecznych i Promocji Zdrowia

W 2018 r. w ramach Programu Erasmus+  wyjechałam do Niemiec, do Osnabrück. Właśnie tam przypadkiem poznałam PhD Fotini Venetsanou, która prowadzi w Grecji podobne do moich badania naukowe. Spotkanie w Niemczech umożliwiło mi poznanie naukowca, który chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi. To skłoniło mnie do wyjazdu w ramach Programu Erasmus+  w 2019 r. do Aten.  Cel wyjazdu był   szkoleniowy . Termin 02.09 - 06.09.2019 r. Instytucja goszcząca to National and Kapodistrian University of Athens, School of Physical Education and Sport Science. Osobą kontaktową w instytucji goszczącej była PhD Fotini Venetsanou.

Szkolenie dotyczyło wykorzystania testów psychomotorycznych u dzieci przedszkolnych i szkolnych w Grecji. Zapoznałam się ze znanym i powszechnie stosowanym  w Grecji testem The Bruininks-Oseretsky Test of Motor Proficiency oraz The Bruininks-Oseretsky Test of Motor Proficiency Second Edition (BOT™-2).  Pod okiem instruktora  udało mi się  samodzielnie wykonać  wszystkie próby testowe.

Kolejne szkolenie dotyczyło  umiejętności posługiwania  się testem  The Democritos Movement Screening Tool for Preschool Children (DEMOST-PRE). Jest to adaptacja grecka testu MOT 4-6, który wykorzystuję w swoich badaniach naukowych wśród dzieci przedszkolnych.  Zapoznałam się z  opublikowanymi greckimi artykułami (z IF!) przedstawiającymi wyniki badań z zastosowaniem testu DEMOST-PRE.

Wyjazd był twórczy, ciekawy, wymiana doświadczeń polsko-greckich : niezastąpiona. Liczę na dalszą współpracę polsko-grecką.