Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Hiszpania, Universidad Católica de Valencia "San Vicente Mártir"

dr Weronika Machowska, Katedra Dydaktyki Sportu

W dniach 22-26.01.2019 r. uczestniczyłam w szkoleniu na Universidad Católica de Valencia "San Vicente Mártir" (Hiszpania). Podczas wyjazdu zapoznałam się ze sposobem funkcjonowania uczelni, poznałam infrastrukturę uczelni zarówno w Walencji, jak i pobliskim mieście Torrent, a także nabyłam doświadczenie w organizacji międzynarodowej konferencji. Podczas 1st International Conference of Hiking and Mountain Sports zostałam zaangażowana do działań organizacyjnych konferencji. Moimi głównymi zadaniami były akredytacja uczestników oraz kontakt z zagranicznymi gośćmi, dzięki czemu w naturalny sposób podnosiłam swoje umiejętności językowe zarówno w języku angielskim, jak i w języku hiszpańskim. W ramach konferencji na uczelni odbyły się zajęcia praktyczne.

Najbardziej zainteresowały mnie informacje dotyczące wykorzystania terenowego krzesła jednokołowego “Joëlette”, umożliwiającego uczestnictwo w turystyce górskiej osobom niepełnosprawnym. Szybki kurs składania krzesła i prowadzenia go po torze przeszkód sprawiły mi sporą trudność, ale i satysfakcję.
Mam nadzieję wykorzystać zdobytą wiedzę i wprowadzić podobne szkolenia w Polsce - materiał filmowy z warsztatów znajduje się pod poniższym linkiem: https://youtu.be/3ApESVgAIqM
Podczas wyjazdu poznałam niesamowitych badaczy, z którymi pragnę nawiązać współpracę międzynarodową w najbliższym czasie i opublikować wyniki moich badań w hiszpańskiej monografii. Przyznaję, że Erasmus+ to niesamowite stypendium, które otwiera nie tylko oczy, ale i wiele drzwi do międzynarodowej współpracy, gdyż następne spotkanie na konferencji w Polsce organizowanej przez moją uczelnię macierzystą odbędzie się z udziałem profesorów z Hiszpanii i Norwegii.