Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

BIP - Me in the world

Patrycja Czech
Studentka fizjoterapii

W maju nasza 7-osobowa grupa studentów (różnych kierunków, płci i zainteresowań) wzięła udział w Erasmus Blanded Intensive Programme. 
Zostliśmy zaproszeni przez uczelnię Instituto Politécnico da Maia - IPMAIA  (Portugalia) do udziału w partnerskim projekcie dydaktycznym "Me in the world". 
Przez 5 dni uczyliśmy się i doświadczaliśmy różnych rzeczy. Poniżej relacja co do dnia ;-)

Poniedziałek, 2 maja 2022
Spotkaliśmy się z uczelni wraz z prowadzącymi i grupą studentów, z Rumuni którzy wraz z nami brali udział w projekcie i naszą przygodę zaczęliśmy od zajęć które polegały na poznaniu siebie. Mieliśmy za zadanie przeprowadzenie krótkiej ankiety z każdym uczestnikiem a następnie dostaliśmy kartkę z pytaniami i z osobą, z którą mieliśmy najwięcej wspólnych odpowiedzi w pierwszej ankiecie odpowiadaliśmy sobie nawzajem sobie na te pytania i następnie przedstawialiśmy drugą osobę całej grupie.
Drugimi zajęciami były zajęcia z piłki nożnej, przez 3 godziny nauczyciel prowadził różne gry i zabawy z piłka, a na końcu mieliśmy mini turniej. Zajęcia były świetnie poprowadzone
myślę, że każdy świetnie się bawił.

Wtorek, 3 maja 2022
Pierwsze zajęcia również należały do zajęć integracyjnych, tym razem podzieliliśmy się na 4 osobowe zespoły i za zadanie mieliśmy znaleźć 4 kartki z tematami i nagrać krótkie filmiki przedstawiające tematy zapisane na kartce. Popołudniowe zajęcia były zajęciami w terenie i pojechaliśmy do centrum Porto na paradę studencką, coś w stylu naszego pochodu juwenaliowego tylko sto razy lepsze. Byliśmy w Porto w okresie dużego święta studenckiego Queima das Fitas które trwało przez cały tydzień. Parada była świetna, nie spodziewaliśmy się czegoś takiego, ciężko ją opisać, ale na pewno szybko o niej nie zapomnimy

Środa, 4 maja 2022
Zaczęliśmy od zajęć na basenie, początkowo zakładaliśmy, że to będą proste zajęcia, ale myliliśmy się i dostaliśmy niezły wycisk. Podczas zajęć uczyliśmy się pierwszej pomocy w wodzie, mieliśmy za zadanie przepłynąć basen ciągnąc za sobą drugą osobę co okazało się dużo trudniejsze niż przypuszczaliśmy, później korzystaliśmy z profesjonalnego sprzętu do “holowania” tonącego, nauczyliśmy się też jak bezpiecznie wyjąć nieprzytomną osobę z basenu. Mam nadzieje, że nie będę miała okazji wykorzystać tej wiedzy w prawdziwym
życiu, ale fajnie jest to potrafić Drugimi zajęciami były gry i zabawy zespołowe, graliśmy z zbijaka, bulle, koszykówkę i wiele innych zabaw, były to chyba najfajniejsze zajęcia, w większości z nas odpalił się duch rywalizacji i naprawdę czerpaliśmy duża przyjemność z tych zajęć. Nawet prowadzący wydawał się momentami zaskoczony jak bardzo się wczuliśmy w tą zabawę.

Czwartek, 5 maja 2022
Początek to zajęcia komputerowe, które były najnudniejszą częścią wyjazdu, bo były dość trudne i skomplikowane nie wszystkie osoby potrafiły nadążyć za nauczycielem. Drugie zajęcia to były gry i zabawy z piłkom oraz chustą i tutaj standardowo jak przy wcześniejszych dniach z grami i zabawami wszyscy się dobrze bawili.

Piątek, 6 maja 2022
Ostatni dzień naszego pobytu zaczęliśmy od zwiedzania Porto, zobaczyliśmy główne atrakcje miasta takie jak dworzec, ogrody Jardins do Palacio de Cristal, była to dość ciekawa część wyjazdu, ale jednak mieliśmy na to zwiedzanie za mało czasu, nie udało się nam zwiedzić wszystkich miejsc które planowaliśmy i został nam ogromny niedosyt.
Ostatnie zajęcia były to zajęcia wspinaczkowe, mieliśmy okazje sprawdzić się podczas spinaczki skałkowej oraz podczas zjazdu tyrolką. Drugą częścią tych zajęć były zadania na orientacje, dostaliśmy mapę campusu z zaznaczonym punktami i za zadanie mieliśmy znaleźć literki ukryte w tym miejscu i ułożyć z nich hasło.