Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Erasmus Spot - nowe miejsce na mapie naszej Uczelni

W dniu 10 października 2019 r. na naszej uczelni odbyło się wydarzenie pn. AWF Wrocław – Find Your Dream Erasmus Destination, zorganizowanych w ramach światowych obchodów Dni Erasmusa 2019. Było to jedno z prawie 4 tysięcy eventów organizowanym w Europie i na całym świecie. Dni Erasmusa to wyjątkowe święto – święto studentów, pracowników, kadry naukowo-dydaktycznej i całej uczelni.

Głównym punktem programu było uroczyste otwarcie przez JM Rektora dr. hab. Andrzeja Rokitę nowego punktu informacyjnego Erasmus Spot. Rektor po raz pierwszy uroczyście zapalił neon z napisem Erasmus, który jest znakiem rozpoznawczym nowego miejsca dedykowanego w szczególności studentom, zarówno wyjeżdzającym jak i przyjeżdzającym, a także pracownikom AWF i wszystkim osobom zainteresowanym mobilnością w ramach programu Erasmus+.

Erasmus Spot to także nowa przestrzeń dla wszystkich zainteresowanych programem i mobilnością, w którym można uzyskać szczegółowe informacje i dopełnić formalności, a także porozmawiać, podzielić się doświadczeniami, nawiązać nowe kontakty. Ideą uruchomienia Erasmus Spotu jest bycie blisko studentów i pracowników, aby zachęcać ich do wyjazdów, informować o możliwościach, upowszechniać i promować ideę mobilności i otwartości.

Podczas wydarzenia premierę miał również film promujący i zachęcający do wyjazdów na studia, w którym o swoich doświadczeniach w ramach programu Erasmus+ opowiadają sami studenci. Na miejscu można było również z nimi porozmawiać – posłuchać o ich wrażeniach i przygodach, zadać wiele pytań, poradzić się, a przede wszystkim samemu zainspirować i zmotywować się do wyjazdu.

W wydarzeniu licznie wzięli udział studenci AWF, stypendyści Erasmusa realizujący studia w naszej uczelni, a także pracownicy naukowo-dydaktyczni i administracyjni.

Zapraszamy do fotorelacji.