Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Dni orientacyjne dla studentów zagranicznych - edycja wiosenna

Na naszą uczelnię przyjechało 8 nowych studentów Erasmusa, uśmiechnięta gromadka z kilku krajów – Rumunii, Słowacji, Francji, Turcji, Cypru, Włoch oraz Ukrainy. Będą studiować na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Dołączyli do 10 studentów, którzy zostali na cały rok.

Dni orientacyjne dla nowych studentów Erasmusa odbyły się 13, 14 i 15 lutego. Po przyjeździe w domu studenckim Spartakus czekała na każdego z nich mapa kampusu AWF, plan dni orientacyjnych i list powitalny. Głównym celem dni orientacyjnych jest dostarczenie w przystępny sposób wiedzy na temat nowej uczelni i miejsca, w którym uczestnicy programu Erasmus będą funkcjonować przez następne miesiące.
W środę 13 lutego studenci sprostali pierwszemu wyzwaniu – mieli znaleźć Biuro Erasmus i się zarejestrować. Udało się to wszystkim, części z nich z pomocą bardzo koleżeńskiej Celine, która przyjechała do nas z Paryża na cały rok. W Biurze nowi studenci mogli uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące pobytu na AWF i studiowania tutaj, pokazano im również budynek na ul. Witelona 25 i 25a, gdzie odbywa się część zajęć. W czwartek 14 lutego studenci spotkali się z koordynatorem Erasmus dr Justyną Cieplik w Erasmus Meeting Point w Bibliotece – zapoznali się z programem zajęć, zasadami studiowania na AWF i innymi sprawami organizacyjnymi.  Następnie zwiedzali kampus AWF – poznali budynki P1, P2, P3, P4 i P5, zobaczyli sale ćwiczeniowe i wykładowe, Halę Wielofunkcyjną i Krytą Pływalnię, a także stołówkę Kardamon. Następnie odbyli krótkie szkolenie z podróżowania komunikacją miejską – pojechali na Tramwajową i spacerkiem dotarli na „Zameczek”, gdzie również mają zajęcia. Tak poinformowani, byli już gotowi na integrację w trakcie trzeciego dnia orientacyjnego.

Piątek 15 lutego to wspaniała impreza integracyjna dla „nowych” i „starych” Erasmusów. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00, a skończyła po 15:00, i to w niezwykłym stylu, bo sesją w kriokomorze! Hasłem przewodnim imprezy integracyjnej było „Erasmus in good condition”. Poza integracją grupy, impreza miała również na celu zaprezentowanie Wrocławia, jego historii i ciekawych miejsc, ruch na świeżym powietrzu, współpracę i współzawodnictwo w sportowym stylu. Podróż po najbardziej znanych miejscach Wrocławia była dobrym sposobem na zapoznanie studentów z miastem. Specjalnie dla uczestników organizatorzy przygotowali przewodnik „Wrocław Erasmus Bucket List Challenge” zawierający listę 101 zadań i wyzwań, informacji praktycznych, przydatnych aplikacji na telefon oraz miejsc wartych odwiedzenia na Dolnym Śląsku. Podczas wydarzenia każdy ze studentów miał za zadanie odwiedzić Galerię Neony i wykonać pierwsze pamiątkowe zdjęcia z Wrocławia, zagrać we flanki na Wyspie Słodowej, zobaczyć Wrocław z "Mostku Czarownic", oraz spróbować tradycyjnych polskich pierogów. Na koniec emocje podgrzała wizyta w kriokomorze, która przywróciła zmęczonym uczestnikom wigor i wprawiła wszystkich w szampański humor dzięki uaktywnionym endorfinom przy -120°C!

Napisali o nas również:
https://wroclaw.dlastudenta.pl