Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Dni integracyjne dla studentów Erasmus - semestr zimowy 2019/2020

W semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020 na AWF Wrocław przyjechała rekordowa liczba studentów zagranicznych – 30 młodych, ciekawych Polski osób z kilku uczelni europejskich. Przyjechało do nas 20 studentów z Portugalii, 4 z Francji, 2 z Hiszpanii i po jednym z Rumunii, Mołdawii, Węgier i Turcji. Jak zazwyczaj, grupa jest silnie zmaskulinizowana i jedynie nieco ponad ¼ grupy stanowią kobiety.

Dni integracyjne to czas, kiedy nowi studenci poznają funkcjonowanie naszej uczelni: biuro Erasmus, akademik, budynki i sale dydaktyczne, bibliotekę, punkt ksero, siłownię czy basen, ale także siebie nawzajem oraz polskich studentów AWF. I te najważniejsze punkty realizowane są w trakcie dwóch pierwszych dni integracyjnych, które w tym roku odbyły się w dniach 25 i 26 września.

Jest to także okazja do poznania życia we Wrocławiu: poruszania się po mieście transportem publicznym, zobaczenia najważniejszych punktów orientacyjnych miasta, poznania jego historii i współczesności. W trakcie imprezy integracyjnej pod hasłem „Erasmus in good condition” w dniu 27 września, nasi nowi Erasmusi mogli zarówno poznać Wrocław, poznać się lepiej nawzajem, jak i być aktywni fizycznie – słowem – rozgrzać się przed startem roku akademickiego.

Główną atrakcją dnia była wizyta w parku linowym Wyspa Opatowicka. Aby poznać miasto lepiej, studenci poruszali w tym dniu się środkami komunikacji miejskiej, co pozwoliło im zapoznać się z procesem i zasadami kupowania biletów, topografią miasta i układem komunikacji miejskiej.

Uczestnicy wydarzenia otrzymali paczki upominkowe „Adventure Packs”, które mają im ułatwić pierwsze dni pobytu na AWF Wrocław (m. in. zegarek z budzikiem żeby nie spóźniali się na zajęcia), a także mini przewodnik, zachęcający do poznawania Wrocławia i Dolnego Śląska na własną rękę, zawierający również listę przydatnych aplikacji i wskazówek od mieszkańców Wrocławia oraz zadań specjalnych do wykonania w czasie pobytu na wrocławskiej AWF.

Po wizycie w parku linowym na Wyspie Opatowickiej grupa pojechała co centrum Wrocławia na obiad i dalszą część dnia: poznali Rynek i Stare Miasto, a na koniec uczestniczyli w grze miejskiej.

Po takim zapoznaniu z miastem i uczelnią, nowi studenci Erasmusa mogli bez obaw zacząć nowy semestr i swoja wrocławską przygodę.