Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Informacje

Zarządzenie Rektora nr 117/2020 z dnia 26 października 2020 r.

w sprawie: zmiany treści zarządzenia w sprawie realizacji procesu dydaktycznego w warunkach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Wyniki wyborów uzupełniających do URSS

19 listopada odbyły się na naszej Uczelni wybory uzupełniające do Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego. Zostało wybranych czterech nowych członków. Są to kolejno: Weronika Przybylska, Maria Ciałowicz, Łukasz Jezierski, Józef Mianowski
Dlatego ze swojej strony możemy podziękować Wszystkim kandydatom, którzy wystartowali w wyborach uzupełniających, a także pogratulować osobom, które dostały się do Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego.

Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego


Rysunek, Malarstwo, Grafika, Rzeźba, Ceramika

Sekcja plastyczna działająca przy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ogłasza nabór nowych członków. Zajęcia i warsztaty są bezpłatne. W chwili obecnej spotykamy się we wtorki o godz. 15.00 w Hali Wielofunkcyjnej, sala 33.

W związku z dołączeniem do naszej grupy nowych członków, zostaną ustalone dodatkowe, nowe terminy i godziny spotkań odpowiadające większości uczestników.

Istnieje możliwość wzięcia udziału w wystawach indywidualnych i zbiorowych, jak również uczestnictwo w „Tyglu Artystycznym” w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu „Sezon Lato 2018”.

W zajęciach sekcji mogą brać udział jedynie pracownicy i studenci AWF.

Kontakt i informacje:
mgr sztuki Jarosław Krukowski, tel. 600 30 62 63


MAŁA CZARNA - zniżka dla studentów oraz pracowników AWF

Od 1 kwietnia na terenie Akademii Wychowania Fizycznego obok bramy głównej Stadionu Olimpijskiego działa kawiarnia "Mała Czarna". Właściciele lokalu zapraszają i oferują studentom i pracownikom AWF 10% rabatu na kawę. 

Kanclerz AWF Wrocław
Zdzisław Paliga


Zaproszenie na spotkanie organizacyjne

Szanowni Państwo

Mgr sztuki Jarosław Krukowski (www.galeriakrukowski.pl) zadeklarował bezpłatne założenie Sekcji Artystycznej (malarstwo, rysunek, rzeźba) oraz prowadzenie zajęć dla pracowników, studentów i absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Plan i projekt działalności Sekcji powstanie po pierwszym  spotkaniu organizacyjnym na które ZAPRASZAMY  w dniu 20 czerwca 2016 roku (poniedziałek) o godzinie 15.00 do Wielofunkcyjnej Hali Sportowej sala 33.

Zdzisław Paliga
Kanclerz AWF


Plebiscyt Kubek dla Wykładowcy - szukamy najsympatyczniejszego prowadzącego we Wrocławiu!

kubek_2016.jpgAkademickie Radio LUZ po raz czwarty chce wyróżnić najlepszych prowadzących we Wrocławiu. Od 16 maja czekamy na zgłoszenia z wszystkich wrocławskich uczelni.  Do niedzieli (22.05) na kubek@radioluz.pwr.edu.pl wysyłać można nazwiska prowadzących, którym studenci lub już absolwenci chcą podziękować. Spośród zgłoszonych wybierzemy dziesięcioro wykładowców, którzy wskazywani  byli najczęściej. Będzie można na nich głosować za pośrednictwem Facebooka od 30 maja. Wyniki głosowania poznamy 6 czerwca.

W zeszłym roku w głosowanie zaangażowanych było ponad 3,5 tysiąca studentów ze wszystkich wrocławskich uczelni. Kubek pełny uznania otrzymał mgr inż. arch. Janusz Bułat, wykładowca Politechniki Wrocławskiej. Radio LUZ postanowiło również nagrodzić specjalnym, Złotym Kubkiem dla Wykładowcy, dr. inż. Adama Sieradzkiego (Politechnika Wrocławska), który w ubiegłych latach dwukrotnie zdobył uznanie swoich studentów.

Plebiscyt Kubek dla wykładowcy odbywa się co roku na przełomie maja i czerwca. Chcemy pokazać, że we Wrocławiu są wykładowcy, na których zajęciach nigdy nie ma pustej sali. Tacy, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, ale również inspirują i wielokrotnie pokazują, że los studentów nie jest im obcy. Czekamy na zgłoszenia studentów, ale także absolwentów – jeśli chcecie podziękować swoim prowadzącym, to jest to idealny sposób na to, zwłaszcza przed sesją. – mówi Marcin Tomaszewski, szef działu promocji Radia LUZ.

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/events/588922491288876/


Warsztataty "Katowice Entrepreneurship Academy of Video Games"

sa_poster_1.jpgWeź udział w darmowych, dwutygodniowych warsztatach "Katowice Entrepreneurship Academy of Video Games" i zrealizuj swój pomysł na biznes gamingowy!

 Dla kogo?

 • osoby (głównie) w wieku 16-25 lat
 • pasjonaci zainteresowani biznesem w branży gier komputerowych i wideo
 • twórcy/przyszli twórcy gier chcący pozyskać wiedzę biznesową, w tym dotyczącą tworzenia start-upów, przedsiębiorczości, komunikacji, skutecznych strategii biznesowych i marketingowych
 • osoby zmotywowane do uruchomienia własnego projektu w branży gier
 • uczniowie szkół średnich/studenci/doktoranci/absolwenci kierunków dot. tworzenia gier, ale także pasjonaci bez formalnego wykształcenia
 • osoby komunikujące się w języku angielskim

 Co zapewniamy?

 • dwa tygodnie intensywnych warsztatów z naciskiem na pracę w międzynarodowych zespołach
 • rozwój kompetencji przez udział w zajęciach z krajowymi i zagranicznymi ekspertami i mentorami, w tym z uznanymi praktykami
 • noclegi w hotelu w centrum Katowic
 • niemal pełne wyżywienie (śniadania & lunche, 4 wspólne kolacje),
 • zwrot kosztów podróży do €100
 • bogaty program socjalny….w tym wizyty studyjne ...

Dołącz do nas już dziś! Aplikuj: http://startify7.eu/katowice
Mamy TYLKO 40 miejsc… Zgłoszenia przyjmujemy do 20 maja!


IX Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży – wolontariat

onkoigrzyska_logo.jpgBiuro młodzieżowe Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży poszukuje wolontariuszy chętnych do pomocy przy organizacji IX edycji imprezy (4.06.2016).
Obowiązki: pomoc w promocji i organizacji imprezy.

Każda pomoc jest na wagę złota!
Ilość miejsc ograniczona!

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu Katedry Fizjoterapii i Terapii Zajęciowej w Medycynie Zachowawczej i Zabiegowej AWF we Wrocławiu (pok. 3/4, bud. P4.
Wszystkim wolontariuszom wystawiamy zaświadczenie o odbytym wolontariacie.
Jeśli chcesz pomóc dzieciom z chorobą nowotworową, poświęcić im czas i cząstkę siebie oraz zdobyć wiedzę i doświadczenie - zgłoś się do nas!!!


Ogłoszenie o naborze na stanowisko Animatora Sportu

Gmina Trzebnica ogłasza nabór na stanowisko: Animatora Sportu  na obiekcie sportowym Kompleks Boisk Orlik w Ujeźdźcu Wielkim
Forma i okres zatrudnienia: umowa zlecenie zawarta od 01.05.2016r - 31.12.2016r
Praca w godzinach popołudniowych od godz. 15.00 w dni robocze oraz weekendy, według ustalonego harmonogramu.


Spotkanie informacyjne o możliwościach i korzyściach wynikających z pracy w OVB

OVB od 46 lat pomaga odnaleść się naszym klientom na rynku finansowym w 14 krajach Europy. Naszym zadaniem jest określenie celów krótko i długoterminowych naszych klientów i poprzez szereg korzyści jaki oferuje rynek finansowy doradzenie im w jaki sposób mogą to wszystko osiągnąć przy jak najwiekszym obniżeniu kosztów.
Nasi klienci dzięki spotkaniu z doradcą mogą m.in.:

 • uzyskać wiedzę np. w jaki sposób mogą odzyskać część podatków od państwa
 • w jaki sposób poprzez mądre dysponowanie swoim środkami oszczędzić w perspektywie czasu kilkadziesiąt tysięcy złotych na odsetkach bankowych z kredytu hipoteczngo.
 • Przede wszystim oferujemy możliwości praktyk i pracy dla np. dla studentów i pracowników uczelni w charakterze pracy dodatkowej.

Co oferujemy?

 • elastyczne godziny pracy,
 • atrakcyjne wynagrodzenie,
 • prace w miłej atmosferze w młodym zespole w oddziale w cenrum Wrocławia,
 • regularne szkolenia z jednym z najlepszych menedzerów w Europie posiadającym 13 000 pracowników na pozycjach kierowniczych- panem Gerdem Finkiem
 • profesjonalny system wdrożenia pracownika
 • możliwość zrobienia kariery pod szyldem OVB

Miejsce spotkania: 17.03.2016, godz.: 14.00-15.15, Dom studencki SPARTAKUS, sala telewizyjna, ul Mickiewicza 98, AWF we Wrocławiu.
Spotkanie poprowadzi jeden z najlepszych menadżerów w firmie, osoba z Niemiec- Gerd Fink.

Kontakt: Aleksander Jatowtt, tel. 604075721, e-mail: aleksander.jatowtt@ovb.com.pl. Adres naszego oddziału: ul. Rynek 60, 50-116 Wrocław


Zaproszenie na konferencję IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum

Program konferencji oparty jest na całodziennych warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów z dziedziny turystyki biznesowej z całego świata. Future Leaders Forum daje studentom unikalną okazję do zawarcia nowych znajomości w branży spotkań oraz zwiększenia wiedzy z perspektywy globalnej. Co roku międzynarodowi profesjonaliści dzielą się swoją wiedzą z zakresu możliwości jakie daje ta branża i pomagają wejść w fascynujący świat turystyki biznesowej. Ponad 90% studentów, którzy wzięli udział w wydarzeniu stwierdziło, że po konferencji są bardziej skłonni podjąć pracę w przemyśle spotkań.

Więcej informacji:


 

bodyworlds.jpg

Szanowni Państwo,

            Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zorganizowaliśmy cykl spotkań tematycznych powiązanych z wystawą  BODY WORLDS & The Cycle of Life – każde z nich poświęcone jednemu układowi narządów w ciele człowieka. Spotkania poprowadzi dr Paweł Posłuszny z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, stażysta wielu zagranicznych uczelni, członek Polskiego Towarzystwa Anatomicznego, zawodowy dietetyk i dyplomowany instruktor 5 dyscyplin sportowych, uznany autorytet w dziedzinie promocji zdrowia.

Na każdym spotkaniu poruszone zostaną zagadnienia dotyczące pozytywnego i negatywnego wpływu odżywiania funkcjonalnego oraz treningu zdrowotnego i sportowego na budowę i funkcjonowanie układów, jak i poszczególnych narządów w aspekcie najnowszych wyników badań naukowych.

Dla pracowników Akademii Wychowania Fizycznego i ich rodzin oraz grup studenckich
możliwość dodatkowego oprowadzenia po innych częściach wystawy
przez dr Pawła Posłusznego gratis od godz. 20.00 po wykładzie tematycznym – na hasło AWF
(standardowa stawka za przewodnika wynosi 150 zł).
W przypadku pytań kontakt pawel.posluszny@awf.wroc.pl
Dla pracowników wraz z rodzinami istnieje możliwość umówienia się w innym dogodnym terminie.

pdf Harmonogram spotkan Body Worlds 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg


Kurs wychowawców kolonijnych

start.jpgWszystkich studentów chcących uzyskać uprawnienia do pracy na koloniach i obozach w charakterze opiekuna (wychowawcy) zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 25.11.2015 r. (środa) o godzinie 19.00 sala 111 ul. Witelona 25. Wszystkich chętnych proszę o zapisywanie się w Centrum Doskonalenia Kadr pok. 013 ul. Witelona 25


Zaproszenie

hala_student_awf_v01.jpg


Konkursy dla ekoinnowacyjnych studentów w ramach ogólnopolskiej kampanii „Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!”

ekobelka.jpgPolska należy do najmniej ekoinnowacyjnych krajów w Unii Europejskiej, mimo że Polakom nie brakuje interesujących pomysłów w tym zakresie. Jak zatem zachęcić ich do wdrażania ekoinnowacji oraz komercjalizacji swoich rozwiązań? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!”.

Zasadniczym celem ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!” jest popularyzacja ekoinnowacyjności, rozumianej jako uwzględnianie aspektów związanych z ochroną środowiska w doskonaleniu istniejących produktów i technologii lub tworzeniu nowych.

Zdając sobie sprawę z ogromnego potencjału i kreatywności młodych osób, w ramach projektu zostały ogłoszone trzy konkursy dla studentów interesujących się tematyką ekoinnowacyjności. Do konkursów można zgłaszać autorskie projekty dotyczące pomysłów na ekoinnowacyjne produkty i rozwiązania oraz na ich promowanie. Ich przedmiotem są również prace dyplomowe tematycznie powiązane z kampanią.

Konkursy stanowią szansę na wypromowanie pomysłów ekokreatywnych studentów, a także na wygranie cennych nagród (notebooki, czytniki e-booków, aparaty fotograficzne).

Więcej informacji o konkursach oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie http://ekoinnowator.ue.poznan.pl w zakładce konkursy.

Koordynatorem projektu „Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!” jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, który na jego realizację uzyskał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zapraszamy do udziału!

Strona www: http://ekoinnowator.ue.poznan.pl
Konto FB: https://www.facebook.com/Ekoinnowator
Email: ekoinnowator@fnc.ue.poznan.pl
tel. +48 785 557 169; +48 785 554 278


absolvent_talent_days.jpg

Targi pracy i praktyk dla studentów i absolwentów - Absolvent Talent Days

Chcesz znaleźć pracę lu

b zmienić swoją ścieżkę kariery zawodowej? Przyjdź na największe wydarzenie poświęcone rozwojowi kariery studentów i absolwentów w Polsce - Absolvent Talent Days. Już 20 października, w nowym gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu!

400 prestiżowych pracodawców z Polski i zagranicy, niemal 30 000 nowych ofert pracy i praktyk, warsztaty i spotkania z wybitnymi osobowościami świata biznesu - Absolvent Talent Days to jedyne wydarzenie w Polsce z takim rozmachem wspierające rozwój zawodowy młodych pracowników.

Celem Absolvent Talent Days jest łączenie młodych kandydatów do pracy z właściwymi pracodawcami - profesjonalnie, z uwzględnieniem nowoczesnych technologii oraz potrzeb i motywacji obu grup. Niemal 8 tysięcy młodych ludzi, którzy dzięki targom znaleźli pracę, to najlepszy dowód, że nam się to udaje - opowiada Katarzyna Godlewska, CEO Absolvent.pl, firmy organizującej imprezę.


Zaproszenie

Katedra Nauk Humanistycznych i Promocji Zdrowia i Zakład Promocji Zdrowia i Technik Relaksacyjnych serdecznie zaprasza studentów wszystkich kierunków do bezpłatnego udziału w sesjach ćwiczeń (uważności) Mindfulness.(pdf szczegóły - pobierz )

*Mindfulness (angl.) - uważność jest sposobem uczenia się bezpośredniego kontaktu ze wszystkim, co pojawia się w naszym życiu, z wyzwaniami codzienności. Poprzez praktykę uważności zwiększamy świadomość funkcjonowania ciała, umysłu i pojawiających się emocji dzięki czemu odzyskujemy wewnętrzną równowagę.

"Mówiąc najprościej, uważność to świadomość każdej chwili. Pielęgnuje się ją przez celową koncentrację na rzeczach, nad którymi zwykle się nie zastanawiamy. Jest to systematyczny rozwój nowych rodzajów kontroli i mądrości w naszym życiu, oparty na naszych wewnętrznych zdolnościach relaksacji, skupiania uwagi, świadomości i percepcji."

Jon Kabat-Zinn, „Życie Piękna Katastrofa”

**Prowadząca: Adiunkt w Zakładzie Promocji zdrowia i Technik Relaksacyjnych w Katedrze Nauk Humanistycznych i Promocji Zdrowia AWF we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia z obszaru technik relaksacji oraz psychologii. Główny obszar zainteresowań to praca z umysłem i ciałem w aspekcie zdrowia. Uczestniczka licznych kursów doskonalących z zakresu pracy z ciałem i rozwoju osobistego. Obecnie w trakcie formacji nauczycielskiej metody Mindfulness w Mindfulness Association,Wielka Brytania.


150 000 zł czeka na młodych, zdolnych sportowców. Uwierz w siebie i wygraj!

logo_fundusz_npartyki.jpg

Jeszcze tylko do 30 czerwca sportowcy mają szansę starać się o stypendia oferowane przez Fundusz Stypendialny Natalii Partyki. Ten wyjątkowy program wspiera młodych, utalentowanych ludzi

, którzy szukają dofinansowania treningów lub startu w zawodach. Każde stypendium w ramach funduszu to od 10 000 do 15 000 zł na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.
Natalia Partyka - trzykrotna mistrzyni paraolimpijska z Aten, Pekinu i Londynu, dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, medalista mistrzostw Europy, wielokrotna reprezentantka Polski w tenisie stołowym - przy współpracy z Fundacją Dobra Sieć w 2013 r. utworzyła fundusz stypendialny. Teraz dzięki partnerstwu z siecią Biedronka zostaną przyznane pierwsze stypendia dla zdolnych sportowców, mających trudności z rozwojem kariery.

Więcej informacji:


Podaruj kubek ulubionemu wykładowcy

Radio LuzPolitechniki Wrocławskiej już po raz trzeci szuka najpopularniejszego wykładowcy we Wrocławiu. Studenci i absolwenci mogą zgłaszać swoje typy do niedzieli. Trzech naukowców z największą liczbą głosów radio nagrodzi swoimi kubkami, a zwycięzca zostanie ogłoszony najsympatyczniejszym prowadzącym we Wrocławiu.
Zgłoszenia do konkursu „Kubek dla wykładowcy” (zawierające imię i nazwisko zgłaszanego oraz nazwę uczelni) należy wysyłać do 14 czerwca pod adres: kubek@radioluz.pwr.edu.pl. Dzień później poznamy finałową dziesiątkę, spośród której wybranie zostanie zwycięzca. Swoje głosy będzie można oddawać na stronie: https://www.facebook.com/events/1585497841717463.
- Chcemy dać szansę studentom, by docenili wykładowców, których lubią, szanują i którzy ich zdaniem zasługują na wyróżnienie - mówi szefowa promocji Radia Luz Monika Szwarc. - Konkurs cieszy się ogromną popularnością. Już teraz mamy ponad 60 kandydatów. Najwięcej oczywiście z Politechniki i Uniwersytetu Wrocławskiego, ale nie brakuje też zgłoszeń wykładowców z Uniwersytetu Ekonomicznego, Przyrodniczego czy Medycznego.
W zeszłym roku w głosowanie zaangażowanych było ponad 3,5 tysiąca studentów ze wszystkich wrocławskich uczelni. Kubek pełny uznania otrzymał (po raz drugi) dr inż. Adam Sieradzki, wykładowca Politechniki Wrocławskiej.

Informacje dla mediów umieszczane są na stronie: http://www.pwr.edu.pl/index.dhtml.


Wolontariat

Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław serdecznie zaprasza studentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu do pomocy podczas 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Ze względu na olbrzymią ilość zawodników zgłoszonych do biegu (aż 7500 biegaczy co stanowi rekord na Dolnym Śląsku), każde wsparcie będzie na wagę złota.

Ze względu na charakter pracy została ona zaplanowana zgodnie z poniższym podziałem:

 1. sekretariat zawodów - 19.06.2015 r. od godz. 14.00 – 22.00 (weryfikacja zawodników, wydawanie koszulek, pakietów startowych),
 2. sekretariat zawodów - 20.06.2015 r. od godz. 9.00 – 15.30 (weryfikacja zawodników, wydawanie koszulek, pakietów startowych),
 3. sekretariat zawodów - 20.06.2015 r. od godz. 15.00 – 20.30 (weryfikacja zawodników, wydawanie koszulek, pakietów startowych),
 4. strefa mety - 20.06.2015 r. od godz. 20.00 – 24.00 (wydawanie pakietów żywnościowych, pomoc w ceremonii nagradzania, asysta zawodników elity, itp.).

Dla każdego wolontariusza przewidziane są:

 • pamiątkowa koszulka,
 • identyfikator,
 • ubezpieczenie,
 • certyfikat wolontariatu.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie wiadomości o temacie WOLONTARIAT, na adres biuro@wroclawmaraton.pl.

W treści wiadomości proszę koniecznie podać cyfrę od 1-4 (oznacza to numer zadania z powyższego wykazu, który chcielibyście realizować) oraz swoje dane kontaktowe (telefon oraz imię, nazwisko). Zwrotnie otrzymają Państwo dokładny opis pracy wraz z danymi kontaktowymi osoby odpowiedzialnej za współpracę.


Zaproszenie na Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska

Zapraszamy na V Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska. Jest to otwarta, sportowo - rekreacyjna impreza, organizowana we współpracy Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu, Młodzieżowego Centrum Sportu, Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych i Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego. Tradycyjnie odbywa się na Partynicach w dniu wyścigowym - 31.05.2015r . Towarzyszą jej spotkania z olimpijczykami i paraolimpijczykami, pokazy różnych dyscyplin sportu oraz inne atrakcje, które są całkowicie bezpłatne, m.in. zamki dmuchane, kino 7 D, jazda na kucyku, fotoszoty. Będzie też można "dosiąść" prawdziwego Harleya Davidsona.

plakat_piknik.jpg


Praca

poszukujemy.jpg


Praca w czasie wakacji

Zatrudnimy w lipcu i sierpniu osoby z uprawnieniami:

 • żeglarzy jachtowych, sterników jachtowych, instruktorów żeglarstwa,
 • ratowników WOPR,
 • wychowawców kolonijnych,
 • instruktorów do prowadzenia zajęć z survivalu, paintballa.

Zapraszamy do kontaktu:
Piotr Doliński, piotr@roza.pl lub 780 114 962
Biuro Turystyki Żeglarskiej Róża Wiatrów

Informacje o nas:


Wolontariat - Uniwersytet Dzieci (rok akademicki 2014/2015)

ud.jpgUniwersytet Dzieci jest najstarszym i największym w Polsce dziecięcym uniwersytetem, który oferuje dzieciom w wieku 6-13 lat edukację wzorowaną na wykładach i warsztatach akademickich. Pragniemy, aby przez kontakt z nauką i kulturą dzieci odnajdywały własne pasje, rozumiały świat, w którym żyją i potrafiły w nim działać. Dzieci od najmłodszych lat zadają pytania, pokazując co je najbardziej ciekawi. Traktujemy poważnie ich pytania i na ich podstawie tworzymy program zajęć.
Program Wolontariatu w Uniwersytecie Dzieci kierowany jest do osób, które chciałyby poznać nowoczesną edukację dzieci i młodzieży. Czekamy na zgłoszenia od osób samodzielnych, komunikatywnych i otwartych na wyzwania, które chcą się rozwijać i wzbogacić swoje kompetencje pedagogiczne, animacyjne i organizacyjne.
W ramach wolontariatu uczestnicy poznają metody prowadzenia interaktywnych zajęć dla dzieci oraz sprawdzą, jak działa duży projekt edukacyjny.
Zakres obowiązków wolontariusza:

 • obecność na min. 9 warsztatach lub wykładach dla dzieci w soboty,
 • udział w szkoleniu organizacyjnym oraz szkoleniach dodatkowych,
 • pomoc w bieżących działaniach UD – prace organizacyjne/biurowe/redakcyjne.
 • pdf więcej informacji...

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia pod adres wolontariat_wroclaw@ud.edu.pl


Rekrutacja do AISEC

Studia to nie tylko nauka. Z nami możesz więcej! Dołącz do AIESEC i wykorzystaj studia w najlepszy z możliwych sposobów – działając! Z nami zdobędziesz bezcenne doświadczenie, przeżyjesz przygodę życia i poznasz ludzi z całego świata - wszystko to w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju Future Leaders!
Rekrutacja do AIESEC Wrocław Politechnika Wrocławska trwa do 28 lutego do północy! Nie wahaj się, aplikuj już teraz pod adresem http://bit.ly/znamimozeszwiecej
Future Leaders to program rozwoju osobistego skierowany do studentów wszystkich uczelni. Osoby biorące udział w programie mogą skorzystać z jednego z trzech podprogramów:
Social Entrepreneur – umożliwia rozwój z zakresu m.in. human resources oraz kształtuje wrażliwość społeczną. Program polega na przeprowadzaniu międzynarodowych projektów społeczno-edukacyjnych.
Business Sales - umożliwia zdobycie doświadczenia i rozwój profesjonalny z zakresu sprzedaży. Uczestnicy programu mają ciągły kontakt z lokalnym środowiskiem biznesowym.
Marketing – umożliwia zdobycie doświadczenia i rozwój w obszarze marketingu i Public Relations. Uczestnicy programu mają ciągły kontakt z lokalnym środowiskiem medialnym.

Aplikuj już dziś:


Rozlicz PIT we Wrocławiu - korzystaj ze swoich pieniędzy!

Wrocław rozpoczął II edycję kampanii "Rozlicz PIT we Wrocławiu - korzystaj ze swoich pieniędzy".
Kampania skierowana jest do wrocławian, którzy mieszkają we Wrocławiu, ale roczny podatek dochodowy PIT rozliczają poza Miastem (w miejscu zameldowania a nie faktycznego zamieszkania)
Kampania ma na celu przekonanie tej grupy mieszkańców, aby rozliczali PIT we Wrocławiu w miejscu rzeczywistego zamieszkania. Ponieważ dla celów podatkowych liczy się miejsce zamieszkania. Zameldowanie nie ma znaczenia.
W związku z tym zwracamy się z prośbą o zachęcenie studentów i pracowników Państwa uczelni do przyłączenia się do akcji oraz udziału w loterii.
Więcej szczegółów na stronie www.wroclaw.pl/pit
Informujemy również, że dla wszystkich wrocławian , którzy rozliczają PIT we Wrocławiu została uruchomiona specjalna usługa w kartach URBANCARD tj. URBANCARD PREMIUM, która daje, aż 20% zniżki w teatrach muzeach i innych ośrodkach kultury.
Więcej na: http://www.wroclaw.pl/urbancard-premium/


Kalendarz biegacza 2015

86_plakat_kalendarz_biegacza_2015.jpg 87_okladka_kalendarz_2015.jpgPrezentujemy Wam niezwykłe dzieło współpracy wielu osób i organizacji, autorski Kalendarz Biegacza 2015

Chcemy przede wszystkim aby służył on w codziennym życiu, ale również by pomagał monitorować plany treningowe, zapamiętywał sukcesy sportowe, informował o ważnych wydarzeniach, dostarczał ciekawych informacji, był czymś co „wyróżnia z tłumu.” Jako organizacja pozarządowa – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej, której głównym celem jest wspieranie osób po kryzysach psychicznych w różnych aspektach życia, stworzyliśmy projekt, który umożliwia rehabilitację, wspiera organizację i jednoczy w działaniach różne instytucje. Naszym głównym współpracownikiem jest klub AZS AWF Kraków – Masters. Pragnę również nadmienić, iż zakup tego kalendarza, przyczynia się do rehabilitacji naszych podopiecznych, co jasno precyzuje statut Stowarzyszenia. To element rehabilitacji zawodowej.


Wrocławska podróż do wolontariatu

Trwa rekrutacja do trzeciego cyklu Projektu „Wrocławska Podróż do Wolontariatu”. Realizuje go Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania (WCOW) w imieniu Gminy Wrocław.

wpdw_baner785x312.jpg

Celem projektu jest rozwój wolontariatu wspierającego działania wrocławskich instytucji pieczy zastępczej na rzecz zapobiegania wykluczeniu społecznemu wychowanków będących w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, Rodzinnych Domach Dziecka i rodzinach zastępczych. - więcej informacji.


Zaproszenie do współpracy z firmą GO Sport

GO Sport zaprasza studentów AWF Wrocław do współpracy.


Ruszają nowe semestry Akademii Filmowych w KNH

Od października zapraszamy na kolejne kursy Akademii Polskiego Filmu i Akademii Filmowej – Historii Kina Światowego. Od 10 września na stronie www.kinonh.pl można zapisywać się na zajęcia. Akademie są honorowane jako przedmioty fakultatywne lub ponadprogramowe na najważniejszych wrocławskich uczelniach. Na zajęciach będzie można spotkać się ze znawcami polskiej i światowej kinematografii, którzy najpierw przedstawią i przeanalizują wybrane zagadnienia, a potem zaproszą na seanse filmowe.


Konkurs - "Kubek dla wykładowcy"

kubek.jpgRadio LUZ po raz drugi chce wyróżnić najlepszych prowadzących we Wrocławiu. W tym tygodniu czekamy na zgłoszenia najlepszych prowadzących przez studentów, za tydzień odbędzie się głosowanie na kilku najpopularniejszych zgłoszonych kandydatów.

W zeszłym roku w głosowanie zaangażowanych było kilka tysięcy studentów. Bardzo proszę o udostępnienie informacji na Państwa stronie lub portalu społecznościowym, być może to na Państwa uczelni jest najsympatyczniejszy prowadzący we Wrocławiu?

Informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie: http://radioluz.pwr.edu.pl
Oraz wydarzeniu na Facebooku :


Zaproszenie na konferencję

„Gazeta Wyborcza” zaprasza na debatę „Pracownia miast: Wrocław", która odbędzie się w poniedziałek, 9 czerwca o godz. 10 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, Wrocław, ul. Janiszewskiego 8.

Szczegóły:


GERLEV - duńskie stypendium sportowe dla studentów

LAB.krotoszyn przy współpracy z Gerlev Idrætshøjskole ma przyjemność zaoferować stypendium sportowe. Stypendium obejmuje kilka nowoczesnych kierunków sportowych.
Studenci AWF będą mogli skorzystać z głównych nurtów kształcenia takich jak CrossFit®, Parokur, Taniec, MoveOut, Koszykówka czy WindSurfing.
Większość zajęć na uczelni to zajęcia praktyczne, podczas których studenci poprzez kontakt ze ludźmi z różnych stron świata będą mogli podszkolić swój język angielski.
Również w trakcie pobytu studenci podniosą swoje umiejętności instruktorskie podczas tygodnia praktyk z dziećmi z duńskich szkół.
Termin stypendium: 17 sierpień – 20 grudzień (18 tygodni)
Wymagana znajomośc języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.
Liczba miejsc na stypendium jest ograniczona.

Termin składania zgłoszeń - do 6.06.2014. Zgłoszenia należy przesyłać na e-mail: kujawski.dawid@gmail.com


Uniwersytet Przyrodniczny zaprasza

Uniwersytet Przyrodniczny zaprasza wszystkich studentów na Dni Przyrodników w dniach 23-24.05.2014 r.

dni_przyrodnikow_2014v8.jpg


Zaproszenie na spotkanie

storytell_odmiksuj_sie.png

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1482873641943131/?fref=ts


Wolontariat - Wrocław Torphy

Wrocław Trophy, to już druga edycja największego w Polsce, młodzieżowego turnieju piłkarskiego. W tym roku spodziewamy się udziału ponad 100 drużyn z 10 krajów w 9 kategoriach: U19, U17, U16, U15, U14, U13, U11/7 oraz pierwszy raz w tym roku, udział wezmą dziewczęta: G15 oraz G17. Turniej rozpocznie się uroczystą ceremonią otwarcia na wrocławskim Rynku. Mecze rozgrywane są na nowoczesnym kompleksie sportowym AWF przy Stadionie Olimpijskim, który znajduje się w Parku Szczytnickim – najstarszym i największym obszarze rekreacyjnym w mieście.

Więcej informacji:


Zaproszenie do naboru do Akademii Młodych Uczonych i Artystów

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt poinformować Państwa o rozpoczęciu rekrutacji do AKADEMII MŁODYCH UCZONYCH I ARTYSTÓW.
Jednym z głównych celów powołania w 2010 r. Akademii Młodych Uczonych i Artystów było stworzenie wybitnym młodym miejsca, w którym będą mieli możliwość niezależnego i samodzielnego rozwoju.

CZYM JEST AKADEMIA MŁODYCH UCZONYCH I ARTYSTÓW?

 • Akademia Młodych Uczonych i Artystów jest miejscem interdyscyplinarnej, swobodnej i żywej wymiany intelektualnej dla młodych naukowcówi artystów związanych z dolnośląskimi uczelniami wyższymi i instytutami naukowymi;
 • Jest to inicjatywa, którą wyróżnia interdyscyplinarny, międzyuczelniany i elitarny charakter, ideą zaś jest jedność wiedzy;
 • Działalność Akademii ma wyzwolić potencjał, śmiałość i nieszablonowość młodych umysłów oraz stać się stymulatorem procesu rozwoju tzw. „trójkąta wiedzy”. Pomoże kształtować wizerunek Wrocławia jako ambitnego ośrodka akademickiego i naukowego przyjaznego ludziom młodym;
 • Zaproszenie do członkostwa wybitnych przedstawicieli młodego pokolenia naukowców wystosowane przez znamienite postaci polskiej nauki jest jednocześnie zachętą dla najlepszych absolwentów, doktorantów, artystów i badaczy, by związać swą przyszłość z Wrocławiem oraz tutejszymi uczelniami i instytutami badawczymi.

pdf Więcej informacji


Konkurs fotograficzny

konkurs_fotograficzny_plakat.jpgSzanowni Państwo!
Drodzy Studenci!

Zakład Humanistycznych Nauk Lekarskich wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Aktywizacji Społeczeństwa na Rzecz Zdrowia oraz Promocji Zdrowia Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu ma przyjemność zaprosić do udziału w ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Zdrowie - podaj dalej!". Celem Konkursu jest zwrócenie uwagi na znaczenie podejmowania przez jednostki i grupy społeczne działań na rzecz zdrowia w najbliższym otoczeniu oraz promocja wśród społeczeństwa zdrowego stylu życia. Konkurs kierowany jest do studentów wszystkich uczelni wyższych w Polsce.
Patronem honorowym Konkursu jest JM Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Przesyłanie Prac Konkursowych trwa od 01.05. do 05.11.2014r.

Efektem końcowym wydarzenia będzie wernisaż Prac Konkursowych połączony z seminarium naukowym poświęconym problematyce promocji zdrowia.
Do wygrania cenne nagrody, m.in.: aparat fotograficzny Sony Alpha SLT-A58 z obiektywem 18-55 mm, kamera Sony HDR-PJ220E, telefon komórkowy Sony Xperia Z oraz tablet Samsung Galaxy Tab 3 7.0 wraz ze smartfonem Samsung Galaxy mini 2!
Regulamin Konkursu oraz pozostałe informacje znajdziecie Państwo na stronie:http://www.skn-promocjizdrowia.eu/konkurs-fotograficzny.htm

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:
skn.promocjizdrowia@gmail.com

Z wyrazami szacunku
dr Małgorzata Synowiec-Piłat,
Michał Jędrzejek, Joanna Sarbinowska
Organizatorzy Konkursu


Konkurs „Pomysł na Biznes”

pomysl_na_biznes.jpgWrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej rozpoczyna nabór do XIX edycji Konkursu „Pomysł na Biznes” w ramach projektu „Start-up. Pomysł na własną firmę opartą na innowacjach/wynikach prac naukowych”. Projekt skierowany jest do środowiska akademickiego Polski południowo-zachodniej, w szczególności do studentów, doktorantów, absolwentów oraz pracowników naukowych uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry. Udział w projekcie jest bezpłatny, współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz WCTT.

Autorzy najlepszych projektów otrzymają nagrody pieniężne oraz nagrody w postaci preferencyjnego wynajmu miejsca w Dolnośląskim Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego, nieodpłatnych pakietów usług prawno-księgowych, doradztwa, szkoleń oraz oprogramowania do prowadzenia działalności gospodarczej.

Konkurs został podzielony na 3 etapy:

 • etap 1 – POMYSŁ: Szkolenia wprowadzające w tematykę przedsiębiorczości oraz nabór wstępnych pomysłów na biznes. Każdy uczestnik otrzyma wyjątkowy podręcznik „Jak zostać kreatywnym przedsiębiorcą”. Szkolenia odbywają się w kwietniu i maju 2014 r. Tematyką szkoleń będą: innowacje, kreatywność, finanse, umiejętności menedżerskie, marketing, wizerunek firmy, własność intelektualna. Szkolenia prowadzone będą przez ekspertów z dziedziny przedsiębiorczości akademickiej oraz praktyków biznesu w tym młodych przedsiębiorców.
 • etap 2 – AKADEMIA SUKCESU: Warsztaty, doradztwo grupowe i indywidualne na temat przygotowania profesjonalnego biznes planu (czerwiec – sierpień 2014 r.).
 • etap 3 – BIZNES-START: Nabór biznesplanów, spośród których komisja konkursowa wyłoni zwycięzców (wrzesień 2014).

Dodatkowo osoby, które złożą biznesplany, będą mogły skorzystać z dodatkowego wsparcia w postaci usług doradczo-informacyjnych, dotyczących możliwości pozyskania finansowania oraz dalszej pomocy w rozwoju firmy (październik 2014).

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie: http://www.pomyslnabiznes.edu.pl

Kontakt: Jakub Tarasiuk, tel. 71 320 43 41, startup@wctt.pl


Lex sportiva - wykład eksperta w dziedzinie prawa sportowego

Studenckie Koło Naukowe Administration in International Organizations zaprasza na wykład w języku angielskim najwybitniejszego i najbardziej cenionego w Europie naukowca specjalizującego się w dziedzinie prawa sportowego – pochodzącego z Holandii profesora Roberta Siekmanna.

Profesor Siekmann to założyciel Instytutu Assera – jedynej w Europie jednostki akademickiej wyspecjalizowanej w prawie sportowym, a przede wszystkim autor licznych, powszechnie uznanych publikacji w tej dziedzinie, m.in. „Introduction to International and European Sports Law” oraz „Lex sportiva: what is sports law?”.

Wydarzenie odbędzie się w sali im. Witolda Świdy w bud. D Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zapraszamy 2 kwietnia 2014 r. w godzinach od 13.00 do 15.00. Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim. Wstęp wolny.

Podczas wykładu prelegent omówi prawną sytuację sportu w Traktacie Lizbońskim oraz innych dokumentach urzędowych Unii Europejskiej oraz zaprezentuje dorobek orzeczniczy Unii Europejskiej w tym zakresie, m.in. wyroki ws. Meca-Medina, Bosman, Walrave czy Webster.


wgf2014_wolontariat.jpg

Nabór wolontariuszy - Wrocław Global Forum

Informujemy o rozpoczęciu naboru wolontariuszy na potrzeby kolejnej edycji Wrocław Global Forum, która odbędzie się między 5 a 7 czerwca 2014 roku. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń polityczno-gospodarczych w Polsce, które Miasto Wrocław organizuje we współpracy z Atlantic Council of the United States oraz Państwowym Instytutem Spraw Międzynarodowych.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy - http://wroclawglobalforum.com/