Rok akademicki 2019/2020 oficjalnie rozpoczęty
Fundacja Uniwersytet Dzieci rozpoczyna kolejny rok akademicki 2019/2020 dla dzieci i młodzieży w 5 miastach Polski: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Olsztynie i Poznaniu.
Uniwersytet Dzieci jest pierwszym i największym polskim uniwersytetem, który odpowiada na dziecięce pytania! Organizuje wykłady i warsztaty dla dzieci aż na 5 kierunkach: Odkrywanie (6 i 7 lat), Inspiracje (8 i 9 lat), Tematy (10 i 11 lat), Mistrz i Uczeń (12 i 13 lat) oraz Nauka do kwadratu (14-16 lat). Zajęcia są prowadzone przez naukowców, artystów, przedsiębiorców oraz ekspertów z różnych dziedzin. Dzieci uczestniczą w zajęciach nie tylko w prestiżowych akademickich aulach czy nowoczesnych pracowniach i laboratoriach, ale także w firmach, muzeach, salach kinowych, halach sportowych oraz innych miejscach kultury i wiedzy.
Od 2007 roku w zajęciach Uniwersytetu Dzieci uczestniczyło ponad 350 000 dzieci w wieku 6-16 lat! Każdego roku jest organizowanych około 1200 wykładów i warsztatów, które prowadzi ponad 600 naukowców.
W tym roku akademickim ponownie odbędą się zajęcia dla studentów Uniwersytet Dzieci na Naszej Uczelni. Dzieciom życzymy owocnej nauki a nauczycielom satysfakcji i wielu dociekliwych pytań od studentów!
Więcej informacji na stronie https://uniwersytetdzieci.pl/
Rekrutacja na nowy rok akademicki
Jak odpowiadać na pytania dzieci? Tak, by chciały zadawać kolejne i w ten sposób odkrywać świat! Eksperci i naukowcy Uniwersytetu Dzieci już od 10 lat rozbudzają dziecięcą ciekawość, pokazują naukę w fascynujący i twórczy sposób. Twoje dziecko może dołączyć do grona studentów. Trwa rekrutacja na nowy rok akademicki.
9 maja 2017 r. Fundacja Uniwersytet Dzieci rozpoczyna zapisy na kolejny rok akademicki dla dzieci i młodzieży w 4 miastach Polski: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. Na zajęcia zapraszamy dzieci od 6 roku życia. W tym roku po raz pierwszy na Uniwersytecie Dzieci będą także studiować nastolatki w wieku 14-16 lat ( kierunek Nauka do kwadratu).
Tym, co wyróżnia Uniwersytet Dzieci spośród innych uczelni dziecięcych, jest właśnie podział studiów na 5 grup wiekowych dostosowanych do możliwości poznawczych dzieci. Na najmłodsze dzieci - 6- i 7-latki czeka kierunek Odkrywanie, Inspiracje są przeznaczone dla 8 i 9-latków, a Tematy dla 10 i 11-latków. Na nastolatki czekają kierunki Mistrz i Uczeń oraz Nauka do kwadratu.
Na Uniwersytecie Dzieci najbardziej podoba mi się to, że można wybrać kierunek, który cię interesuje i zdobywać wiedzę, której nie zyskam w szkole - mówi 12-letni Mikołaj, od kilku lat student Uniwersytetu Dzieci.
Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci obejmują niezwykle szerokie, uniwersyteckie spektrum tematów. Mają też różnorodną formułę. Dzieci i młodzież uczestniczą w wykładach i warsztatach, które odbywają się w nowoczesnych laboratoriach, centrach nauki i wiedzy, a także firmach - liderach rynku w swojej dziedzinie. Zajęcia prowadzą naukowcy, ale też przedsiębiorcy, biznesmeni, artyści czy wiodący programiści. Przekazują oni wiedzę z różnorodnych dziedzin w atrakcyjny i zrozumiały sposób, zachęcając tym samym dzieci do samodzielnej nauki i rozwijania zainteresowań. Dzięki warsztatom studenci rozwijają także kompetencje społeczne, które są kluczowe dla przyszłego życia zawodowego i prywatnego. Uczą się m.in. współpracować w grupie, komunikować się z innymi osobami czy nawiązywać relacje. Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci nie tylko inspirują do nauki, ale też przygotowują do wyzwań współczesnego świata.
Zapisy na zajęcia właśnie ruszają. Rekrutacja potrwa do czerwca.
Więcej informacji na stronie www.uniwersytetdzieci.pl/rekrutacja
Zapraszamy na Dzień Rektorski dla dzieci we Wrocławiu
Kontynuując tradycję spotkań w przestrzeniach uczelnianych, już po raz czwarty we Wrocławiu zapraszamy na Dzień Rektorski - wydarzenie specjalne, podczas którego dzieci odwiedzą gabinety rektorów, niedostępne na co dzień sale i laboratoria, a także porozmawiają z władzami uczelni.
Biorąc udział w wydarzeniu, dzieci odkryją “tajemnice” uczelni. To świetna okazja, by dzieci zobaczyły gabinety rektorów, historyczne i na co dzień niedostępne aule wykładowe, a także urządzenia wykorzystywane we współczesnej nauce. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.
Dzień Rektorski odbędzie się na dwóch uczelniach:
Uniwersytet Wrocławski
Dzieci spotkają się z JM Rektorem Adamem Jezierskim, który zaprezentuje wizytowy strój oraz insygnia władzy rektorskiej - berło i łańcuch. Tradycyjnie spotkanie i rozmowę zwieńczy sesja zdjęciowa. W dalszej części wydarzenia uczestnicy wraz z rodzicami wezmą udział w spacerze po zabytkowych przestrzeniach gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego.
Termin: 20.05.2017 r.
Miejsce: pl. Uniwersytecki 1, Wrocław
Godzina: 8:50
Czas trwania: 130 minut
Akademia Wychowania Fizycznego
Dzieci spotkają się z JM Rektorem Prof. Andrzejem Rokitą. Spotkanie odbędzie się w Sali Senatu. Dzieci porozmawiają z Rektorem o wielu sprawach dotyczących funkcjonowania Uczelni. Dowiedzą się też, na czym polega praca Władz Uczelni i co symbolizują insygnia Władzy Rektorskiej.
Miejsce: ul. Witelona 25, Sala Kominkowa, AWF Wrocław
Termin: 20.05.2017 r.
Godzina: 11:00
Czas trwania: 60 minut
Serdecznie zapraszamy dzieci Pracowników AWF we Wrocławiu!!! Zapisy przez link do https://uniwersytetdzieci.pl/ (aktualności) na stronie internetowej UD.
Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z UD we Wrocławiu
- dr hab. Halina Guła- Kubiszewska, prof. AWF
Dzień Rektorski we Wrocławiu - 23.05.2015
Kolejny raz we Wrocławiu odbędzie się Dzień Rektorski, na który zapraszamy nie tylko naszych studentów, ale wszystkie dzieci, wraz z rodzicami i opiekunami. W tym roku 23 maja Rektorzy trzech wrocławskich uczelni JM Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Marek Bojarski, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Roman Kołacz oraz JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego prof. Juliusz Migasiewicz zaproszą dzieci do swoich gabinetów.
Dzień Rektorski to wyjątkowa okazja dla dzieci, aby spotkać się z przedstawicielami władz prestiżowych uczelni, zobaczyć stroje wizytowe i insygnia władzy rektorskiej, a także żeby porozmawiać o tym, co dzieci ciekawi najbardziej. Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie możliwość zwiedzenia ciekawych i niedostępnych na co dzień miejsc na uczelniach. W czasie wizyty dzieci wezmą również udział w warsztatach naukowych i będą mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi studenci.
Zakończeniem tego obfitującego w niespodzianki dnia będzie piknik sportowo-rekreacyjny od godziny 13:00 do 15:00 na stadionie AWF-u przy ul. Witelona 25. W programie festynu zaplanowane są zabawy ruchowe dla dzieci i rodziców na świeżym powietrzu, a wszystko pod hasłem „Bystry umysł, sprawne ciało – oj będzie się działo!” Każde dziecko wraz opiekunem otrzyma indeks, w którym sędziowie będą zapisywać wyniki z poszczególnych stacji. Dobra zabawa i spora dawka ruchu gwarantowana!
Aby wziąć udział w bezpłatnym Dniu Rektorskim we Wrocławiu, w związku z ograniczoną liczbą miejsc, bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa przez formularz zgłoszeniowy. Wszelkie pytania odnośnie zapisów na Dzień Rektorski prosimy kierować na adres e-mail: monika.zwierko@ud.edu.pl
Jakie wydarzenia edukacyjne organizuje Uniwersytet Dzieci we Wrocławiu? Zapraszamy na stronę rekrutacja Wrocław, na której znajduje się kalendarz nadchodzących wydarzeń.
Wolontariat - Uniwersytet Dzieci (rok akademicki 2014/2015)
Uniwersytet Dzieci jest najstarszym i największym w Polsce dziecięcym uniwersytetem, który oferuje dzieciom w wieku 6-13 lat edukację wzorowaną na wykładach i warsztatach akademickich. Pragniemy, aby przez kontakt z nauką i kulturą dzieci odnajdywały własne pasje, rozumiały świat, w którym żyją i potrafiły w nim działać. Dzieci od najmłodszych lat zadają pytania, pokazując co je najbardziej ciekawi. Traktujemy poważnie ich pytania i na ich podstawie tworzymy program zajęć.
Program Wolontariatu w Uniwersytecie Dzieci kierowany jest do osób, które chciałyby poznać nowoczesną edukację dzieci i młodzieży. Czekamy na zgłoszenia od osób samodzielnych, komunikatywnych i otwartych na wyzwania, które chcą się rozwijać i wzbogacić swoje kompetencje pedagogiczne, animacyjne i organizacyjne.
W ramach wolontariatu uczestnicy poznają metody prowadzenia interaktywnych zajęć dla dzieci oraz sprawdzą, jak działa duży projekt edukacyjny.
Zakres obowiązków wolontariusza:
- obecność na min. 9 warsztatach lub wykładach dla dzieci w soboty,
- udział w szkoleniu organizacyjnym oraz szkoleniach dodatkowych,
- pomoc w bieżących działaniach UD – prace organizacyjne/biurowe/redakcyjne.
więcej informacji