Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Turystyka i Rekreacja

Korekcyjno-edukacyjny festyn dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36

1.06. 2017 w Dniu Dziecka roku studenci I roku Fizjoterapii przeprowadzili imprezę korekcyjno-edukacyjną dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36 przy ul. Chopina 9b. Hasłem przewodnim festynu było rozwijanie nawyków prawidłowej postawy ciała oraz poznanie niektórych ćwiczeń korygująco-kompensujących. Dzieci uczyły się także  współdziałania w drużynie, aby osiągnąć wspólny cel.
Uczestnikami zawodów byli uczniowie klas 0-I, a ich zadaniem było pokonanie 15 stacji sprawnościowych, korygujących oraz edukacyjnych pod czujnym okiem drużynowych studentów.
Rywalizacji towarzyszył uśmiech i dobra zabawa. Zwycięzcami byli wszyscy, którzy pokonali swoje słabości i zrealizowali zadania na poszczególnych stacjach.

Tekst: Małgorzata Kałwa

Fotoreportaże: Sabina Iskra, Angelika Hęcińska – I rok Fizjoterapii - https://drive.google.com

Impreza Rekreacyjno-Edukacyjna dla licealistów z XIV LO

Dnia 29.05.2017 r. w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu studenci III roku Turystyki i Rekreacji wrocławskiego AWF-u zorganizowali dla uczniów zajęcia rekreacyjno- edukacyjne. W ramach tych zajęć  licealiści mogli sprawdzić, czy mają prawidłową postawę ciała, oszacować swoją wydolność, sprawdzić  refleks lub wyliczyć, ile kalorii zawierał ich poranny posiłek. Mogli tez obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne oraz ocenić ile energii wydatkują na proste czynności dnia codziennego, a ile na uprawianie sportu.  Dzięki dobrej organizacji zajęcia przebiegły bardzo sprawnie przy wspaniałej słonecznej pogodzie.  Impreza była udana , o czym świadczy zadowolenie obu stron widoczne na załączonych zdjęciach.

Joanna Gawlak III rok TiR
Foto:  Tomasz Płoszajczyk III rok TiR - https://drive.google.com

„Idziemy dla Michała” - Katarzyna Kujawa, Agata Gorączko

ulotka.jpgKatarzyna Kujawa, Agata Gorączko absolwentki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na trasie  ponad 800 km pieszo.
Ponad 800 km pieszo, dwoje ludzi, jeden cel. Już 16 sierpnia 2016 r. z Saint-Jean-Pied-de-Port do Santiago de Compostela i dalej do Muxi oraz Cabo Fisterra idziemy dla kogoś kto iść nie może. Po 5 latach fizjoterapii postanowiłyśmy z Agata Goraczko uczcić mgr i kawałek się przejść ( 830 km). A żeby przyjemne z pożytecznym połączyć zorganizowałyśmy akcje charytatywną " Idziemy dla Michała" Ruszamy szlakiem św Jakuba już 16 sierpnia !:)
Michał Wawrzyniak ma 21 lat i jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. 14 marca 2014 miał tragiczny w skutkach wypadek, po którym nie miał najmniejszych szans na przeżycie. Podczas czteromiesięcznego pobytu w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich każdego dnia staczał walkę o swoje życie. Na skutek doznanych urazów doszło do porażenia czterokończynowego, uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego mózgu i afazji.. Michał potrzebuje nieustannej rehabilitacji co wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Zachęcam do zapoznania się ze strona wydarzenia! - https://web.facebook.com/IdziemyDlaMichala/

 

michal.jpg mapa.jpg kasia_kujawa_i_agata_goraczo.jpg kasia_kujawa_i_agata_goraczo1.jpg

Studenci AWF Wrocław przygotowali imprezę sportowo-rekreacyjną dla dzieci SP 36

 W dniu 2 czerwca 2016 roku  nbsp;studenci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu  III roku Turystyki i Rekreacji, I roku Fizjoterapii i II roku Kosmetologii zorganizowali festyn sportowo-rekreacyjny dla dzieci pod hasłem „Ruszaj się zdrowo”.   
Nasza akcja „Ruszaj się zdrowo” – to promocja aktywności ruchowej, która była skierowana do 250 uczniów klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej nr 36 we Wrocławiu. Przygotowaliśmy zadania na 26 stacjach zgodnie z potrzebami ruchowymi dzieci w wieku 5-9 lat. Rywalizacji drużynowej towarzyszyła atmosfera zabawy i wspaniała pogoda. Było kolorowo i wesoło!

 Fotorelacja.

  • Tekst: Dominika Olbińska – III r TiR
    Foto: Bartłomiej Brzeziński – III r TiR
    drive.google.com
Plakaty

01_olejnica_70x100_wynik.jpg 02_olejnica_70x100_wynik.jpg 03_olejnica_70x100_wynik.jpg 04_olejnica_70x100_wynik.jpg

04_wynik.jpg 05_olejnica_70x100_wynik.jpg 06_olejnica_70x100_wynik.jpg 2016_02_dydaktyka_narty.jpg

Biesiada Wilczycka

W dniu 13 maja 2015r. w miejscowości Wilczyce, na boisku sportowym, miała miejsce impreza plenerowa pod nazwą "Biesiada Wilczycka". W zabawie tej brali udział nie tylko mieszkańcy Wilczyc, ale także pobliskich miejscowości. Festyn był organizowany dla osób w każdym wieku, a przede wszystkim skierowany był dla rodzin z dziećmi. Dodatkową atrakcją dla wszystkich biesiadników były animacje prowadzone przez studentów pierwszego roku studiów II stopnia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu o kierunku Turystyka i Rekreacja, specjalność Rekreacja Ruchowa.
Opiekunem studentów, a zarazem jednym z organizatorów była dr Anita Kaik-Woźniak.

Celem animacji było zachęcenie jak największej liczby biesiadników do wspólnej i aktywnej zabawy. Motywem przewodnim jaki towarzyszył zabawie był Dziki Zachód. Działania studentów składały się z dwóch części. Pierwszą stanowiły animacje taneczno-ruchowe, podczas których studenci w rytm kowbojskiej muzyki zapraszali do tańca zgromadzonych uczestników biesiady. Druga część składała się z niecodziennych zadań rekreacyjno-sportowych, w których uczestnicy musieli wykazać się wiedzą lub sprawnością fizyczną. Poszczególne zadania były punktowane, co dodatkowo motywowało uczestników do czynnego udziału w zabawach. Podczas zmagań zarówno dorośli jak i dzieci doskonale się bawili, a wszystkim dopisywał humor. Po wykonaniu przez zdeklarowanych uczestników wszystkich zadań odbyło się podsumowanie, następnie wręczenie nagród i upominków – wszyscy zostali docenieni. To było bardzo udane popołudnie również dla studentów specjalności Rekreacja ruchowa, którzy zdobyli cenne doświadczenie w działalności animacyjnej.

Raport przygotowała
studentka I roku studiów II stopnia
Turystyki i Rekreacji, specjalności Rekreacja Ruchowa

Karolina Janoś

Rajd AWF-iaka 2015
02.jpg
 Galeria 

W dniu 8 maja 2015 roku w Sobótce, odbyła się impreza integracyjna o charakterze outdoorowym zorganizowana przez studentów specjalności Trener Outdoor, na kierunku Turystyka I Rekreacja, I roku II stopnia studiów. W wydarzeniu brali udział również studenci ze specjalizacji Rekreacja Ruchowa oraz przede wszystkim Studenci Trzeciego Wieku, którzy byli głównymi odbiorcami eventu.

Celem imprezy było zintegrowanie studentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Studentów Trzeciego Wieku. Wszyscy studenci, zarówno juniorzy jak i seniorzy, wspólnie szli na szczyt góry Ślęzy, a po drodze czekały na nich atrakcje w postaci gier zespołowych. Zanim jednak grupy ruszyły na szczyt, przewodnicy przeprowadzili w swoich grupach rozgrzewkę, aby zapobiec drobnym kontuzjom na trasie. Każdy uczestnik otrzymał dodatkowo pakiet startowy na drogę w postaci czekolady oraz wodę mineralną. Po zejściu ze szczytu góry Ślęży, na Polanie pod Wieżycą, na grupę czekał ciepły posiłek, ognisko, napoje, kawa, herbata oraz następne gry zespołowe, które ogromnie się wszystkim podobały. Zarówno studenci juniorzy jak i seniorzy chętnie brali udział w rywalizacji. A było o co walczyć, ponieważ dla najlepszych zespołów były przygotowane specjalne podarunki. Wszystko to odbywało się przy muzyce, a chętni mogli także skorzystać z zajęć tanecznych, które prowadziła nasza koleżanka Beata.

Po zliczeniu punktów w klasyfikacji drużynowej rozdany zostały dyplomy i upominki. Trzy najlepsze zespoły otrzymały także ufundowane przez sponsorów zniżki na zakupy do sklepów “Bytom”, bony do restauracji oraz inne prezenty od sponsorów. Element rywalizacji bardzo pozytywnie wpłynął na rywalizację, widać było zaangażowanie zarówno ze strony organizatorów oraz uczestników - “Cieszymy się, że młodzież chce dla nas organizować takie wydarzenia i spędzać z nami wspólnie czas. Dziękujemy.” - mówiła jedna z uczestniczek. Cele wydarzenia zostały osiągnięte, a zebrane doświadczenia w organizacji imprez integracyjnych na pewno zaprocentują w przyszłości.

Łukasz Brzozowski

Frisbee Ultimate w Wołczynie

19 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Wołczynie odbyły się lekcje pokazowe WF, które poprowadzili pracownicy Katedry Rekreacji dr Zofia Niekurzak i dr Jacek Grobelny. Ich celem było pokazanie frisbee jako aktywnej formy spędzenia czasu wolnego oraz popularyzowanie gry Frisbee Ultimate. W trzech lekcjach wzięli udział uczniowie  4, 5 i 6 klasy pod opieką Pani mgr Małgorzaty Romańczyk. Uczniowie podczas tych zajęć mieli możliwość poznać technikę rzutu frisbee oraz zagrać w „5 podań” na zasadach gry we Frisbee Ultimate.

Akcja podczas tegorocznego Dolnośląskiego Święta Sportu

14.jpgUdało się !!!
Studenci specjalizacji: Organizator przedsięwzięć turystycznych oraz Hotelarstwo podczas tegorocznego Dolnośląskiego Święta Sportu (31.05.2014) zebrali kwotę ponad dwóch tysięcy złotych, która zostanie przeznaczona na redukcję kosztów ćwiczeń terenowych po Europie – 7 krajów w 7 dni!
Zajęcia pt. Funkcjonowania obszarów turystycznych oraz Funkcjonowanie Hoteli, odbędą się od 17-23 czerwca 2014. Studenci mają w planach dotrzeć m.in. do Szwajcarii, Lichtensteinu , Włoch, Austrii, Słowenii.
Studenci i studentki, na swoich stoiskach przygotowali m.in. loterie fantową, zachęcali do zakupu przepysznych domowych ciast oraz wykonanego samodzielnie rękodzieła. Przy swoim stoisku zorganizowali puszczanie baniek mydlanych XXL oraz udostępniali rola-bola wszystkim zainteresowanym dzieciom. Jedno ze stoisk dzielili z Dolnośląską Izbą Turystyki gdzie nie brakowało miłej atmosfery oraz gadżetów i folderów promocyjnych Dolnego Śląska.
Nasi studenci i studentki pozyskali wielu sponsorów , którzy ofiarowali m.in.: fanty na loterie, wejściówki, karnety, kosmetyki oraz sprzęt sportowy.

Sponsorzy:

  • DECATHLON
  • SKI 4 YOU
  • SKI RAFT -spływy pontonowe na przełomie bardzkim
  • Centrum Relaksu Grota Solna
  • Centrum Wspinaczkowe TARNOGAJ
  • Szkoła tańca NO Limits
  • Studio tańca Fly Dance Academy
  • Vitality- osteopatia, fizjoterapia, masaże
  • PCC Rokita
  • Biały Dunajec
  • Teatr Arka
  • Dolnośląska Izba turystyki
  • Signal Iduna ubezpiecznia
  • Maskowy Bal
  • Kraina Miniatur

w tym własne stoiska:

  • OVB ubezpieczenia
  • Oriflame.

Stoiska były przepełnione kolorami oraz przyjazną atmosferą. Studentom towarzyszył, zabawiał oraz przyciągał gości Pan mgr Wojciech Fedyk opiekun ćwiczeń terenowych po Europie, który wcielił się w rolę maskotki- żółtego kurczaka. Podczas tego przedsięwzięcia studenci mogli wykazać się przedsiębiorczością oraz dobrą organizacją pracy. Stoiska OPT oraz Hotelarstwa odwiedziło mnóstwo zainteresowanych uczestników Dolnośląskiego Święta Sportu.

 Gratulujemy i zachęcamy do dalszych działań na naszej słonecznej uczelni:

AWF Wrocław – bo z nami duuużo się dzieje!!

Balbina Bujak,
studentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu,
Turystyka i Rekreacja,I rok, II stopnia specjalizacja: OPT

Rajd AWF-iaka 2014, czyli integracja międzypokoleniowa na zboczach góry Ślęży

Dnia 9 maja 2014 odbyła się impreza outdoorowa o nazwie Rajd AWF-iaka. Zorganizowana przez studentów specjalizacji Trener Outdoor I roku studiów II stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja dla Studentów Trzeciego Wieku oraz studentów równoległej specjalizacji Rekreacja Ruchowa. Celem imprezy była integracja międzypokoleniowa jej uczestników poprzez budowanie zespołów oraz wspólne osiąganie wyznaczonych celów, jakimi były zwycięstwa w poszczególnych konkurencjach. W imprezie wzięło udział 36 uczestników. Uczestnicy podzieleni na cztery zespoły, wraz ze swoimi przewodnikami, udali się na wędrówkę dwoma szlakami celem zdobycia szczytu góry Ślęży. Po drodze napotykali atrakcje w postaci rozmaitych konkurencji. Po zejściu ze szczytu, na Polanie pod Wieżycą, na uczestników czekało ognisko i posiłek oraz kolejne atrakcyjne konkurencje i zabawy integracyjne. Radości i emocjonującej rywalizacji nie było końca, a wspólna biesiada przy pieczeniu kiełbasek dała wytchnienie spracowanym mięśniom. Rozegrano także indywidualny turniej w rzucie podkową, w którym nagrody stanowiły puchary ufundowane przez Biuro Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miasta Wrocław. Po zliczeniu punktów w klasyfikacji drużynowej, każda z ekip została wyróżniona dyplomem oraz drobnym upominkiem, które mogliśmy wręczyć dzięki uprzejmości sponsorów. Mimo elementu rywalizacji, cała grupa mocno się zintegrowała i bardzo dobrze bawiła, a impreza chyba każdemu dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Anna Zieleń, Studentka specjalności Trener Outdoor

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg

06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg

Matematyczno-orientacyjna impreza sportowa w SP 36

Studenci II roku Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zorganizowali imprezę sportowo-rekreacyjną dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 36 przy ul. Chopina. Hasłem przewodnim festynu było rozwijanie zdolności orientacji terenowej, współdziałania w drużynie, myślenia logicznego i twórczego oraz umiejętności prowadzenia obliczeń na rzecz poprawy zdrowia.
Uczestnikami zawodów byli uczniowie klas IV–VI, a ich zadaniem było pokonanie 30 stacji: sprawnościowych, matematycznych oraz zadań orientacyjnych. Uczniowie konkurowali ze sobą w grupach 6 osobowych pod czujnym okiem drużynowych z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Uczniowie razem ze studentami tworzyli zgrane teamy, a rywalizacji towarzyszył uśmiech i dobra zabawa. Zwycięzcami byli wszyscy, którzy pokonali swoje słabości i zrealizowali zadania na poszczególnych stacjach. Na zakończenie rozdano symboliczne nagrody.

Fotoreportaż:  
Violetta Grzechca
Aleksandra Woźniak

Sukces Klubu Górskiego OLIMP im Tomka Nowaka AWF Wrocław

Zdobylismy 6 z 7 szczytow państw Bałkańskich(15.02-2.03 2014) - to i tak wiecej niz sie spodziewalismy. Niestety złe warunki atmosferyczne nie pozwoliły wejść na najwyższy szczyt Bośni i Hercegowiny. Z dumą reprezentowaliśmy AWF oraz KG OLIMP.

Balkan Winter Expedition 2014 jest częścią dużo większego projektu o nazwie Korona Europy, który ma na celu zdobycie wszystkich najwyższych szczytów państw europejskich przez KG OLIMP Awf Wrocław.

Podczas realizacji projektu zamierzamy zdobyć w warunkach zimowych (15.02-2.03 2014) następujące szczyty:

  • Midżur (bułg. Миджур, serb. Миџор – Midžor) – szczyt górski w zachodniej Starej Płaninie, na granicy serbskiej-bułgarsko, wysokość – 2169 m n.p.m. Najwyższy szczyt zachodniej Starej Płaniny oraz Serbii
  • Musała (bułg. Мусала) – najwyższy (2925 m n.p.m.) szczyt masywu Riła, zarazem najwyższy szczyt Bułgarii, Europy Wschodniej, jak i całego Półwyspu Bałkańskiego.
    Korab (alb. Maja e Korabit, maced. Голем Кораб, Golem Korab) – najwyższy szczyt górski w Górach Korab (alb. Mali i Korabit) na Półwyspie Bałkańskim. W paśmie Korabu łączą się granice Albanii, Kosowa i Macedonii. Główny wierzchołek znajduje się nieco na południe od punktu spotkania granic na wysokości 2764 m n.p.m. przecięty jest granicą albańsko-macedońską i jest najwyższym szczytem obydwu tych państw, w związku z czym należy do Korony Europy.
  • Djeravica, także Đeravica, Gjerovica – najwyższy szczyt Kosowa leżący w paśmie Gór Północnoalbańskich w Górach Dynarskich. Wysokość 2656 m n.p.m.
  • Moldoveanu (2544 m n.p.m.) – najwyższy szczyt górski Rumunii i Karpat Południowych, w Górach Fogaraskich (Făgăraş).
  • Zla Kolata – szczyt w Górach Dynarskich. Leży na granicy między Albanią a Czarnogórą, blisko granicy z Kosowem. Stoki czarnogórskie wchodzą w skład Parku Narodowego Prokletije. Szczyt należy do pasma Gór Północnoalbańskich. Jest to najwyższy szczyt Czarnogóry.
  • Maglić (serb., czrng. Маглић) - najwyższy szczyt w Bośni i Hercegowinie w paśmie Gór Dynarskich, wznoszący się na 2386 m n.p.m. w południowo-wschodniej części kraju, na terenie Parku Narodowego Sutjeska, na granicy z Czarnogórą.

39_olimp.jpg 40_olimp.jpg 41_olimp.jpg 42_olimp.jpg

43_olimp.jpg 44_olimp.jpg

 

38_olimp.jpg

Zimowa wyprawa Klubu Górskiego Olimp im. Tomka Nowaka AWF Wrocław

logo.jpgKlub Górski Olimp im. Tomasza Nowaka AWF Wrocław, organizuje dużą zimową wyprawę na 7 najwyższych szczytów na Półwyspie Bałkańskim. Uczestnicy wyprawy planują zdobyć najwyższe szczyty Kosowa, Czarnogóry, Serbii, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Macedonii, oraz Bośni i Hercegowiny. Wyjazd nastąpi 15 lutego -  do przejechania będzie ponad 4400km, a wszystko ma być zrealizowane w 16 dni, więc z pewnością nie będzie to łatwa wyprawa.
O projekcie ukazały się artykuły na głównej stronie polskiego National Geographic  i w serwisie OutdoorMagazyn.pl .
Projekt został również opublikowany na stronie zajmującej się crowdfundingiem PolakPotrafi.pl, gdzie czynione są starania się o fundusze na realizację wyprawy.
Więcej inofrmacji na temat wyprawy można znaleźć również na Facebooku 

01_blanc.jpg 02_glock.jpg 03_glock2.jpg 04_gran_gerlacha.jpg

10_triglav.jpg 05_kazbek1.jpg 07_lenin3.jpg 08_mulhacen.jpg 09_pik_lenina_tomek.jpg

10_triglav.jpg

Olejnica 2013

115.jpgOlejnica – mała wioska  położona w  województwie leszczyńskim,  miejsce realizacji AWF-owskich  programowych obozów letnich  niemal od 50 lat żyje własnym, wewnętrznym  rytmem. Ten wyczuwalny wszystkimi zmysłami puls  akcentowany jest terminami przyjazdu  kolejnych (z każdym rokiem jakby  młodszych) studentów. Z chwilą, kiedy kończy się obóz, kiedy nie słychać już młodzieńczego, radosnego gwaru, nawoływań,  i głośnego śmiechu, gdy nie budzi już rankiem dźwięk dzwonu  okolicę ogarnia melancholia i smutek... Niewielu jest takich, którzy  bez żalu rozstają się z tym miejscem, szczególnie wówczas,  kiedy olejnickie jeziora i lasy zaczynają ukazywać w promieniach jesiennego słońca  pełnię swej urody.

Wydaje się, że nie ma lepszego miejsca dla młodych ludzi rozpoczynających   studencką przygodę z wrocławskim AWF-em, niż  pobyt w tym pięknie położonym  pośród sosnowego lasu ośrodku. W tym roku funkcję kierowników obozów pełnili: koordynator przygotowań i realizacji obozów letnich  z ramienia Dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego prof. Krystyny Zatoń - dr Michał Załęski  oraz dr Piotr Zarzycki i mgr Wojciech Bigiel. Tradycyjnie program obozu wypełniły zajęcia rekreacyjne, żagle, windsurfing, pływanie, kajakarstwo, bieg na orientację, były też wycieczki piesze, rowerowe,  grano w kręgle, kwadranta, tańczono i śpiewano. Olejnickie wieczory i noce wypełniły nastrojowe imprezy kulturalne: „Dotykanie gwiazd”, „Księżycowy czat” i „Horoskopy poetyckie”.Studenci z zapałem  realizowali także imprezy dla dzieci: „Bajkowy show” i „Grunt to rodzinka” popisywali się rozlicznymi talentami wokalnymi, tanecznymi i plastycznymi podczas wieczorów „Wszelkie przejawy artyzmu” i „Artystyczna liga grup” itp. Po raz kolejny wykazali się dużą pomysłowością i poczuciem humoru uczestnicząc w  „Biegu patrolowym”, dbali ponadto o otoczenie spontanicznie i ochoczo porządkując  nadbrzeże, sprzątając leśne dróżki i zagajniki.

We wrześniu, przy pięknej, słonecznej pogodzie miało miejsce w Olejnicy wyjazdowe posiedzenie Senatu. Przedstawiciele władz  Uczelni w przerwach pomiędzy obradami mieli okazję po raz kolejny  przekonać się, że ośrodek pięknieje  z każdym rokiem,  że wzrasta jego  atrakcyjność i funkcjonalność. Tradycyjnie we wrześniu odbył się także  obóz  adaptacyjny. Spotkania integracyjne przyszłych studentów realizowane są w Olejnicy dzięki  przychylności kolejnych rektorów naszej Uczelni: prof. Tadeusza Koszczyca i  prof. Juliusza Migasiewicza. Ważnym elementem zgrupowania było spotkanie przyszłych studentów z przedstawicielami władz Uczelni – Prorektorem ds Studenckich i Sportu Akademickiego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dr. hab. Andrzejem Rokitą, prof. AWF, Prodziekanem Wydziału Fizjoterapii dr. hab. Bożeną Ostrowską, prof. AWF, Prodziekanami Wydziału Wychowania Fizycznego i Wydziału Nauk o Sporcie: dr. Ryszardem Błachą, dr Kazimierzem Witkowskim oraz dyrektorem KS AZS AWF dr. hab. Grzegorzem Żurkiem. Piękna pogoda, ciekawy program, dobre warunki zakwaterowania, a przede wszystkim duże zaangażowanie  studentów Samorządu Studenckiego w realizację obozu - wraz z jego opiekunem dr. Maciejem Kochańskim i przewodniczącą Aleksandrą  Szyrwiel - sprawiły, że niejedna łza popłynęła w chwili rozstania. Funkcję kierownika obozu pełnił - sprawnie i uważnie kontrolując jego przebieg - dr Edward Caban, zajęcia taneczne i wokalne prowadził mgr Janusz Pietrzyk, a koordynatorem ds. progamowych  był niżej podpisany.

 

Henryk Nawara

 PS.
W związku z przygotowaniami dotyczącymi  obchodów  50-lecia Ośrodka Dydaktyczno-Sportowego AWF w Olejnicy zwracam się z gorącą prośbą do studentów i absolwentów naszej Uczelni  o nadsyłanie  - do końca grudnia 2013 r - obozowych wspomnień, opisów zajęć, anegdot, zdjęć, itp. Korespondencję proszę kierować na adres:   henryk.nawara@awf.wroc.pl

Sprawozdanie z działalności jednostki za rok akad. 2012/2013 Klubu Górskiego OLIMP im. Tomka Nowaka AWF Wrocław
Zawodnicy team’u Czaplickifun znowu w akcji

Po ustanowieniu rekordu w zjeździe kajakiem po śniegu i wyprawie na Nil Wiktorii w Ugandzie przyszedł czas na start w Mistrzostwach Świata. Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki przygotowują się właśnie do zbliżających się Mistrzostw Świata we Freestyle’u Kajakowym, które już na początku września odbędą  się w USA.

Zosia i Tomek trenują w pięknych i niebezpiecznych miejscach jeżdżąc po całym świecie. W lutym kajakarze Czaplickifun ścigali się kajakiem po stoku narciarskim, na przełomie marca i kwietnia trenowali na wielkich falach Nilu Wiktorii w Ugandzie a teraz przygotowują się do najważniejszej imprezy freestyle’u kajakowego na świecie. Mistrzostwa Świata we Freestyle’u Kajakowym odbędą się między 2 a 9 września w Bryson City (North Carolina, USA).  Para naszych najlepszych kajakarzy freestyle’owych wylatuje do USA już na początku sierpnia, by ostatnie tygodnie przygotowań spędzić już w Nantahala George obok Bryson City, gdzie zostaną rozegrane mistrzostwa.

czplicki_1.jpg czplicki_2.jpg czplicki_3.jpg

Sprawozdanie z ćwiczeń terenowych po Polsce 2013 - studentów i studentek III roku I stopnia Turystyki i Rekreacji AWF we Wrocławiu

W dniach 04.06 – 08.06.2013 r. odbyły się programowe ćwiczenia terenowe studentów III roku I stopnia Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu pt. "Funkcje obszarów turystycznych - pilotaż i przewodnictwo".
Grupie studentek i studentów towarzyszyli opiekunowie z Katedry Turystyki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - doświadczeni specjaliści z zakresu organizacji i obsługi ruchu turystycznego, geografii i historii: mgr Wojciech Fedyk i dr Marcin Dziedzic.

Impreza Sportowo-Rekreacyjną dla uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 36

11.jpgW dniu 11 czerwca 2013 r. grupa studentów II roku Turystyki i Rekreacji zorganizowała Imprezę Sportowo-Rekreacyjną dla uczniów  klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 36.
Nadzór merytoryczny nad przebiegiem imprezy sprawowała dr Małgorzata Kałwa (Katedra Dydaktyki Sportu). Celem imprezy było doskonalenie zdolności orientowania się w terenie i poprawa koordynacji ruchowej. Ponadto zaakcentowano integrację dzieci z różnych klas, naukę rozwiązywania problemów poprzez współdziałanie drużynowe.
Uczniowie wykonywali zadania na 19 stacjach o różnym stopniu trudności.  Wszystkie drużyny, świetnie bawiąc się, spełniły postawione im wymagania. Impreza przyniosła dzieciom  oraz organizatorom wiele radości i satysfakcji a spędzony czas na świeżym powietrzu wpłynął na dobry nastrój wszystkich uczestników.

Sprawozdanie z "Rajdu AWF-iaka"

W dniu 24 maja 2013 roku studenci I roku studiów II stopnia, kierunku Turystyka i Rekreacja specjalności Organizator Zajęć Outdoor zorganizowali imprezę outdoorową, pn. "Rajd AWF-iaka" dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz studentów I roku studiów II stopnia, kierunku Turystyka i Rekreacja specjalności Rekreacja Ruchowa. Impreza miała miejsce na polanie pod Wieżycą w miejscowości Sobótka oddalonej ok. 30 km od Wrocławia. Zbiórka miała miejsce na terenie AWF-u, a następnie uczestnicy zostali rozwiezieni na miejsca startowe. Po rozpoczęciu imprezy uczestnicy mieli do pokonania 3 trasy, które prowadziły na szczyt masywu Ślęży, po drodze napotkali pięć stanowisk, na których musieli wykonać zadania. Wyznaczone trasy pokonywali w małych 4-5 osobowych grupach, które miały sprzyjać lepszemu poznaniu się i współpracy uczestników. Po zdobyciu góry, uczestnicy zeszli na polanę pod Wieżycą, gdzie odbyła się część rekreacyjna połączona z biesiadą przy ognisku. Uczestnicy brali udział w wielu grach i zabawach ruchowych przygotowanych przez organizatorów. Zorganizowano również loterię, na której rozlosowano zaproszenia do pubu Miodosytnia i kawiarni K2, które zostały ufundowane przez sponsora.  Impreza zakończyła się ok. godz. 16 i wszyscy ją mile wspominamy.

Studenci specjalności Organizator Zajęć Outdoor

zdj1a.jpg zdj2a.jpg

zdj3a.jpg  zdj4a.jpg

zdj6a.jpg zdj5a.jpg

Sukces studentów specjalizacji: Organizator Przedsięwzięć Turystycznych

Uprzejmie informujemy o sukcesie akcji promocyjnej studentek i studentów specjalizacji: Organizator Przedsięwzięć Turystycznych z Katedry Turystyki AWF w trakcie Dolnośląskiego Święta Sportu w dniu 25.05.2013r.  na terenach Pól Marcowych AWF we Wrocławiu.

W ramach procesu praktycznego nauczania biznesu turystycznego oraz akcji pozyskiwania środków finansowych na wyjazd na ćwiczenia terenowe po Europie, pt. Funkcjonowania obszarów turystycznych realizowanych  w terminie 16-23.09.2013r. studentki i studenci specjalizacji OPT zorganizowali kompleks stoisk promocyjnych z licznymi atrakcjami: loterie i konkursy z nagrodami i fantami, degustacje ciast domowych, promocja walorów turystycznych regionu i oferty wypoczynku w kraju i za granicą, prezentacje sponsorów.

Poza sukcesem PR (stoisko odwiedził m.in. JM Prorektor - Pan prof.  dr hab. A.Rokita, Kanclerz AWF - pan dr Z.Paliga, Dyrektor Biura KS AZS AWF - Pan dr hab. G. Żurek) osiągnięto znaczący sukces finansowy pozyskując kilka tysięcy złotych na dofinansowanie ćwiczen terenowych , w tym realizację programu krajoznawczego.

Poniżej prezentujemy krótką relację foto z akcji i kompleksu stoisk promocyjnych studentów i studentek OPT.

  01_dss_tir.jpg 02_dss_tir.jpg 03_dss_tir.jpg  
04_dss_tir.jpg

Nowe specjalności w Katedrze Turystyki AWF Wrocław w roku akademickim 2013/2014

specjalnosci_katedra_turystyki_awf.jpgInformujemy, o cennej inicjatywie w budowaniu nowoczesnego modelu kształcenia kadr turystycznych na Dolnym Śląsku przez Katedrę Turystyki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Inicjatywa ta wpisującej się wprost w obchody Roku Turystyki Edukacyjnej 2013 ogłoszonego przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego.

 W roku akademickim 2013/2014 uruchomione zostaną 3 nowe specjalności na 2-letnich studiach magisterskich w Katedrze Turystyki AWF we Wrocławiu, tj.: Turystyka Przyrodnicza i Kulturowa, Organizator Przedsięwzięć Turystycznych oraz Hotelarstwo, w odpowiedzi na potrzeby rynku i dla konkurencyjności absolwentów w branży turystycznej.

 Praktyka i nauka w jednym to wymóg nowoczesnej gospodarki turystycznej zarządzanej przez wiedzę i umiejętności! Zapraszamy osoby zainteresowane inwestowaniem w siebie, dynamicznym rozwojem i szansą na przyszłość do studiowania.

 Gorąco zachęcamy do analizy oferty Katedry Turystyki, kontaktu z pracownikami Katedry i serdecznie zapraszamy na Specjalizacje!. Z nami po sukces - Twój wybór!

 O szczegółach (korzyściach) i zakresie przedmiotowym uruchamianych specjalności w roku akademickim 2013/2014 w Katedrze Turystyki możecie Państwo pytać od teraz wszystkich pracowników Katedry Turystyki.

 W najbliższych dniach, po formalnym uprawomocnieniu się decyzji Rady Wydziału w sprawie specjalności, opublikowane zostaną na portalu Katedry Turystyki szczegółowe programy dydaktyczne danych specjalności.

Zimo płyń do morza - czyli jak studenci AWF utopili Marzannę

29.jpgZmęczeni przedłużającą się  zimą studenci AWF we Wrocławiu  postanowili zrobić z nią w końcu porządek. W dniu 21 marca, wówczas kiedy rozpoczyna się kalendarzowa  wiosna i  nieco ospale przyroda  budzi się z zimowego snu, postępując zgodnie z jednym z najstarszych staropolskich zwyczajów (opisanym już w XV wieku) wykonali z gałęzi, słomy i gałganków barwną kukłę, udekorowali ją wstążkami, koralikami,  kwiatami, a następnie wśród radosnego śmiechu i wrzawy wrzucili do wody. Marzanna w  wierzeniach naszych przodków była groźną boginią. Zwyczaj ten od dawna symbolizuje koniec zimy i początek wiosny. Jeżeli ktoś jednak zobaczy w Odrze płynącą do morza  naszą Marzannę niechaj jej nie dotyka bo uschnie mu  ręka,  widząc ją w wodzie należy jak najszybciej odejść z tego miejsca i nie oglądać się za siebie, bo można się rozchorować. Już Jan Długosz  nazywał pozbywanie się słomianej maszkary „zwyczajem starodawnym”, łącząc go z niszczeniem pogańskich bożków już za panowania  Mieszka I. Inni historycy uważali, że obrzęd ten miał nas chronić  przed  zarazą nękającą całą niemal  ówczesną Europę.

Niech więc ten radosny, barwny, staropolski zwyczaj, przypomniany przez „wuefiaków” w 1-szy dzień wiosny uchroni  naszą akademicką społeczność przed „morowym powietrzem” i wszelkim złem tego świata, niechaj przyniesie zdrowie  i urodzaj  na cały najbliższy rok !

Ps.  W załączeniu kilka fotograficznych impresji z  naszej pięknej - także wiosną - Olejnicy - Fotoreportaż (autor zdjęć: H. Nawara)

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Kształcenie nowoczesnych kadr dla gospodarki turystycznej

zarzadzanie_wiedza_w_turystyce.jpg

Zarządzanie wiedzą w turystyce a efektywność gospodarki turystycznej - monografia

Zapraszamy do zapoznania się z wydaną staraniem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich Progres monografią naukową pod redakcją prof. dr hab. Mieczysława Morawskiego prezentującą w 3 rozdziałach, a łącznie w 23 artykułach, kluczowe problemy odnoszące się do tworzenia i implementowania systemów i metod zarządzania wiedzą w przedsiębiorstwach i instytucjach turystycznych w warunkach gospodarki opartej na wiedzy.
Książka adresowana jest do studentów kierunków turystycznych (turystyka i rekreacja, gospodarka turystyczna) pogłębiających wiedzę dziedzinową oraz do menedżerów i innych specjalistów, którzy dostrzegają potrzebę lepszego zrozumienia aktualnych wyzwań w szeroko pojętej turystyce.

Europe by Bicycle

startowa.jpgWojciech MADEJ, student Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, zorganizował i wziął udział w kolejnej wyprawie rowerowej z cyklu Europe by Bicycle.
Tym razem zapomniane lecz piękne i zdumiewające Bałkany: Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja i Czarnogóra.
Zapraszamy do chwili refleksji nad zdjęciami z wyprawy, a wszystkich zainteresowanych podróżami do współpracy z Wojciechem – tel. 604540131 lub email: wojciech.madej.1990@gmail.com.

Sprawozdanie z ćwiczeń terenowych po Polsce

W dniach 29.05- 02.06.2012r. odbyły się programowe ćwiczenia terenowe studentów III roku I stopnia Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu pt. " Funcje obszarów turystycznych - pilotaż i przewodnictwo"

Grupie studentek i studentów towarzyszyli opiekunowie z Katedry Turystyki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - doświadczeni specjaliści z zakresu organizacji i obsługi ruchu turystycznego, geografii i historii: mgr Wojciech Fedyk i mgr Marcin Dziedzic.


Spotkanie z górami

Marzenia często potrzebują czasu, aby mogły się spełnić. Sen o zdobyciu szczytów w Himalajach rozpala wyobraźnię entuzjastów wspinaczki na całym świecie. Dnia 1 marca 2012 absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego, Iwona Pawelec i Kamil Gabarski opowiadali o swoich dokonaniach i odczuciach, jakie napotkali podczas ich podróży w Himalaje. Organizatorem spotkania były Katedra Rekreacji oraz Sekcja Wspinaczki Sportowej AZS AWF Wrocław. Cóż można opowiedzieć o tym spotkaniu?... więcej informacji

Student Wojciech Madej i jego wycieczka rowerowa

Wojciech Madej, student I roku II stopnia kierunek Wychowanie Fizyczne i I rok I stopnia kierunek Sport, na rowerze zwiedzał ciekawe miejsca w Europie.

Sprawozdanie z ćwiczeń terenowych po Europie 2011 I roku II stopnia Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

W pierwszej połowie czerwca ( 05–11.06.2011 r.) bieżącego roku odbyły się programowe ćwiczenia terenowe studentów I roku II stopnia Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu dla specjalności turystyka wypoczynkowa i kulturowo przyrodnicza. Towarzyszyli im opiekunowie z Katedry Turystyki Akademii Wychowania Fizycznego we Wroclawiu, a zarówno doświadczeni piloci i specjaliści z zakresu organizacji i obsługi ruchu turystycznego mgr Izabela Gruszka i mgr Wojciech Fedyk.

  • Sprawozdanie z Objazdu terenowego po Europie 2011- pełna treść (120 MB)