Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Rajd AWF-iaka 2015

Rajd AWF-iaka 2015

W dniu 8 maja 2015 roku w Sobótce, odbyła się impreza integracyjna o charakterze outdoorowym zorganizowana przez studentów specjalności Trener Outdoor, na kierunku Turystyka I Rekreacja, I roku II stopnia studiów. W wydarzeniu brali udział również studenci ze specjalizacji Rekreacja Ruchowa oraz przede wszystkim Studenci Trzeciego Wieku, którzy byli głównymi odbiorcami eventu.

Celem imprezy było zintegrowanie studentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Studentów Trzeciego Wieku. Wszyscy studenci, zarówno juniorzy jak i seniorzy, wspólnie szli na szczyt góry Ślęzy, a po drodze czekały na nich atrakcje w postaci gier zespołowych. Zanim jednak grupy ruszyły na szczyt, przewodnicy przeprowadzili w swoich grupach rozgrzewkę, aby zapobiec drobnym kontuzjom na trasie. Każdy uczestnik otrzymał dodatkowo pakiet startowy na drogę w postaci czekolady oraz wodę mineralną. Po zejściu ze szczytu góry Ślęży, na Polanie pod Wieżycą, na grupę czekał ciepły posiłek, ognisko, napoje, kawa, herbata oraz następne gry zespołowe, które ogromnie się wszystkim podobały. Zarówno studenci juniorzy jak i seniorzy chętnie brali udział w rywalizacji. A było o co walczyć, ponieważ dla najlepszych zespołów były przygotowane specjalne podarunki. Wszystko to odbywało się przy muzyce, a chętni mogli także skorzystać z zajęć tanecznych, które prowadziła nasza koleżanka Beata.

Po zliczeniu punktów w klasyfikacji drużynowej rozdany zostały dyplomy i upominki. Trzy najlepsze zespoły otrzymały także ufundowane przez sponsorów zniżki na zakupy do sklepów “Bytom”, bony do restauracji oraz inne prezenty od sponsorów. Element rywalizacji bardzo pozytywnie wpłynął na rywalizację, widać było zaangażowanie zarówno ze strony organizatorów oraz uczestników - “Cieszymy się, że młodzież chce dla nas organizować takie wydarzenia i spędzać z nami wspólnie czas. Dziękujemy.” - mówiła jedna z uczestniczek. Cele wydarzenia zostały osiągnięte, a zebrane doświadczenia w organizacji imprez integracyjnych na pewno zaprocentują w przyszłości.