We Wrocławiu odbyył się pierwszy bieg masowy na dystansie 10 km. Wystartowało blisko 1800 osób. Najszybciej trasę pokonał Kenijczyk David Metto, najlepszy z Polaków Mateusz Demczyszak z Jaworzyny Śląskiej był piąty.
Po raz pierwszy utworzono dodatkową klasyfikację przeznaczoną dla pracowników naukowych uczelni.
Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu reprezentowali dwaj doktorzy zajmując czołowe miejsca w klasyfikacji pracowników naukowych uczelni wyższych. Po korekcie związanej z nieplanowanym wydłużeniem trasy o 1 km uzyskali następujące miejsca i czasy:
- dr Ryszard Michalski (Katedra Lekkoatletyki i Gimnastyki) 4 miejsce - 42:59
- dr Paweł Posłuszny (Katedra Biostruktury) 5 miejsce - 44:07
Trasa biegu wyznaczona była na okrążenie wokół Stadionu Miejskiego, a około 300 zawodników przebiegło dodatkowy kilometr wokół stadionu. Ostatnia część trasy także nie należała do łatwych zawodnicy biegli pod silnie wiejący i porywisty wiatr, który potrafił nawet zatrzymać niektórych w miejscu.
10. Wroactiv pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych przyciągnął bardzo wiele osób.
W biegu wystartowali zawodnicy z Kenii, Ukrainy, Norwegii, Węgier, a nawet Korei. Na starcie pojawili się m.in. sprinter Marcin Jędrusiński, który ze sztafetą 4x100 zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w Goeteborgu w 2006 roku i Marcin Marciniszyn, wielokrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy i halowych Mistrzostw Świata w sztafecie 4x400. Wystartowali także m.in. Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu w Urzędzie Miasta Wrocławia, Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Urzędu Miasta czy senator Jarosław Obremski i prezes spółki Wrocław 2012 Robert Pietryszyn.
W dniach 24-28 kwietnia 2014 roku w Warszawie odbył się Zjazd Komisji Uczelni Wychowania Fizycznego. Wzięli w nim udział przedstawiciele organów samorządowych AWF-ów z całej Polski!
Cztery intensywne dni zjazdu to okres wielu szkoleń, wymiany doświadczeń oraz wspólnej integracji między uczestnikami! Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji aby żaden z uczestników nie czuł się znudzony podczas pobytu w Warszawie.
Jednym z głównych celów Zjazdu KUWF było przyjęcie nowego Statutu, który ma zastąpić działający do tej pory Regulamin. Rada delegatów KUWF odnowiła akt intencyjny na rzecz współpracy pomiędzy uczelniami. Uczestnicy wzięli także udział w licznych szkoleniach, panelach dyskusyjnych jak i innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów czyli samorząd Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Po oficjalnym otwarciu zjazdu odbyła się pierwsza część szkoleniowa, w której zostały zorganizowane szkolenia z zakresu jakości kształcenia oraz funkcjonowania biura prasowego samorządu. Następnie odbył się panel dyskusyjny KUWF na którym uczestnicy dyskutowali o bieżących projektach, podsumowali je oraz zastanawiali się nad przyszłymi projektami. Następna seria szkoleń, w której uczestnicy zjazdu dowiedzieli się więcej o motywacji jak i savoir-vivre. Odbyło się spotkanie Rady Delegatów z Prezydium KUWF.
Odbyło się pierwsze w historii KUWF posiedzenie Konferencji Rektorów Akademii Wychowania Fizycznego z Komisją Uczelni Wychowania Fizycznego, na którym został uchwalony m.in. budżet komisji oraz został przedłużony projekt MOST.
W dniu 13 kwietnia 2014r. reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w siedmio osobowym składzie stawiła się w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu na Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim.
Studenci ścigali się na dystansie 1000 m , jednocześnie na 24 ergometrach wioślarskich.
Nasza najlepsza reprezentantka Ludmiła Pierzyńska uplasowała się na 8 pozycji w kategorii open z czasem 3,28,6, w tej kategorii ścigała się jeszcze Natalia Smolińska. Natomiast w kategorii lekkiej kobiet (do 61,5 kg) reprezentowała nas Karolina Jania oraz Sylwia Niczyporuk.
W klasyfikacji generalnej kobiet drużynowo zajęliśmy 14 miejsce.
Wśród mężczyzn reprezentantami w kategorii lekkiej (do 75 kg) byli Jakub Szymerowski oraz Adrian Sieroń, a w kategorii open Patryk Syposz.
Wszystkich zainteresowanych tą formą aktywności, zapraszamy do nowo powstałej sekcji ergometru wioślarskiego przy AZS AWF Wrocław, gdzie opiekunem sekcji jest dr Małgorzata Kałwa.
8 kwietnia 2014 r. w Hali Wielofunkcyjnej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyły się wybory Miss AWF Wrocław 2014. Ta cykliczna impreza co roku przyciąga tłumy widzów, chcących obejrzeć na żywo występy swoich koleżanek. I w tym roku frekwencja była bardzo wysoka!
Po długich przygotowaniach i wielu próbach, nasze piękne kandydatki zaprezentowały się w strojach koktajlowych, kąpielowych, pin-up oraz w sukniach ślubnych. Wszystkie dziewczyny prezentowały się niezwykle zjawiskowo!
Zaszczytny tytuł Miss AWF Wrocław 2014 wywalczyła Katarzyna Jackowiak, studentka II roku Turystyki i Rekreacji.
Ponadto wyróżnienia otrzymały:
- Klaudia Kurzej – I Vice Miss
-Viktoria Wysocka – II Vice Miss
-Klaudia Kurzej – Miss Publiczności
-Viktoria Wysocka – Miss Internetu
Nasza zwycięska trójka reprezentować będzie Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocław podczas wyborów Miss Polski AWF.
Wybory Miss Polski AWF odbędą się 5 czerwca 2014r. właśnie u nas – na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu!
Już dziś zapraszamy wszystkich na to wielkie widowisko!
Fot. W. Gaworski
2 kwietnia 2014r. odbyła się ósma już edycja maratonu pływackiego EKIDEN, w której udział biorą Uczelnie AWF z całego kraju.
Licznie zgromadzeni studenci spotkali się na krytej pływalni Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie stanęli przed wyzwaniem przepłynięcia 42km 195m.
Co roku studenci walczą o tytuł najlepiej przebranej ekipy startującej w zawodach. Pomysłów nie zabrakło i tym razem! Niezwykłe stroje i gama barw jaką zafundowali nam zawodnicy, ubarwiła i dopełniła całą imprezę.
Tegorocznego, zaszczytnego otwarcia maratonu pływackiego dokonała Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego, prof. dr hab. Krystyna Zatoń.
Fot. Agata Jemiołek
Dnia 04.04.2014 na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyła się impreza sportowa pod hasłem „WIZERUNEK NA START!”, która jest organizowana w ramach cyklu integracyjno-rekreacyjnych imprez sportowych z udziałem wychowanków placówek dla nieletnich i uczniów szkół lokalnych w ramach projektu Ministerstwa Sprawiedliwości „Poprawa wizerunku i odbioru społecznego młodzieży z zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich”. Jest to jedna z 4 imprez sportowych w Polsce, której celem jest wzrost integracji społecznej i zawodowej nieletnich. Projekt ten jest odpowiedzią na występujący problem stygmatyzacji osób z zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich. Impreza została poprowadzona przez Olimpijczyka Kajetana Broniewskiego, a gośćmi byli Przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Pan Artur Partyka. W wydarzeniu brało udział 100 nieletnich z zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich oraz 50 uczniów wytypowanych otwartych szkół lokalnych.
W organizacji całego przedsięwzięcia, jako wolontariusze, brali udział studenci Kierunków Sport oraz Wychowanie Fizyczne.
Tematyka tego wydarzenia wpisuje się w program studiów Kierunku Terapii Zajęciowej. Dla studentów I i II roku była to okazja do zapoznania się z problemem wykluczenia społecznego wychowanków zakładów poprawczych i możliwością ich aktywizacji poprzez zajęcia sportowe. Przyszli Terapeuci Zajęciowi przeprowadzali rozmowy z Dyrektorami i Opiekunami zakładów poprawczych i placówek szkolno-wychowawczych. Głównym celem było zdobycie wiedzy na temat organizacji i realizacji projektów przeciwdziałających wykluczeniom społecznym.
Fot. Andrzej Nowak
Do udanych należy zaliczyć udział studentów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski rozegranych w dniach 7-9.03 2014 r. W zawodach, w których uczestniczyło 19 wyższych uczelni, nasi badmintoniści zajęli 3 miejsce, uzyskując awans do turnieju finałowego. Skład drużyny: Katarzyna Bukowska, Katarzyna Mysłek, Anna Gruszecka, Marcin Ociepa, Paweł Onyśko, Piotr Chlebowicz, Michał Szymczak i Mateusz Szydłowski. W turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w dn. 26-27 kwietnia w Krakowie istotnym wzmocnieniem naszego zespołu będzie Małgorzata Janiaczek nasza najbardziej doświadczona i utytułowana badmintonistka, aktualna akademicka v-ce mistrzyni Polski.
Fot. Henryk Nawara
Bardzo wysoki poziom rywalizacji w trakcie trwania Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie.
- Justyna Kasprzycka poprawiła swój rekord życiowy z hali uzyskując rezultat 197 cm i Halowe Mistrzostwa Świata zakończyła na 4 miejscu.
- Robert Sobera wynikiem 5.65 w skoku o tyczce zajął 6 miejsce.
- Rafał Omelko na 400 m w eliminacjach wynikiem 46.84 zajął 2 miejsce, a w półfinale wynikiem 46.94 5 miejsce.
- Sztafeta 4 x 400m wynikiem 3:04.39 zajęła 4 miejsce, w której biegli między innymi: Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk.
- Sztafeta 4 x 400m kobiet wynikiem 3:29.84 zajęła 5 miejsce, w której biegła między innymi: Joanna Linkiewicz.
4 marca 2014 r. w holu budynku dydaktycznego P-4 , odbyła się uroczysta gala i ogłoszenie wyników XXI Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego sportowca i trenera Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i AZS AWF we Wrocławiu w 2013 roku, połączona z tradycyjnym Balem Sportowca.
Imprezę zorganizowali studenci z Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego przy współpracy Działu ds. Studenckich, Redakcji „Życia Akademickiego”, Działu Administracyjno-Gospodarczego, Centrum Informatycznego oraz Klubu Sportowego AZS AWF Wrocław, a patronował jej prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego – prof. Andrzej Rokita.
W uroczystej gali wziął udział Rektor – prof. J. Migasiewicz, kierując do zebranych przemówienie okolicznościowe oraz wręczając wraz ze sponsorami nagrody laureatom plebiscytu.
Galę poprowadził Dawid Kutrym - student II roku na Wydziale Nauk o Sporcie. W czasie uroczystej gali z pokazami wystąpiły cheerleaderki „Liquid Dance Group” , duet akrobatyczno "La diamand" : Monika Lis i Szymon Flis w pokazie Tango taneczno-akrobatyczne a Anna Sobera studentka fizjoterapii i kierunku turystyka i rekreacja, laureatka konkursu Mam talent w występie gimnastycznym. Grał zespół: WRZOS BAND.
Fot. Henryk Nawara