Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Nowa strona www (multiportal) Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu

21.10

Dziś została uruchomiona nowa strona www (multiportal) Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. Dotychczasowa witryna została zastąpiona nowym wyglądem, zyskała nowe funkcjonalności oraz nowe strony. Multiportal będzie funkcjonował na adresie https://awf.wroc.pl/.

Uruchomienie serwisu głównego multiportalu to kolejny etap zmieniania wizerunku uczelni.

Zespół wdrożeniowy dołożył wszelkich starań, by powstający serwis był „uszyty na miarę” i dopasowany do potrzeb całej społeczności akademickiej oraz gości odwiedzających stronę Uczelni.

To, co wyróżnia multiportal, to zupełnie nowy layout, nawigacja, funkcjonalna wyszukiwarka. Serwis, bierze pod uwagę potrzeby wszystkich osób związanych z AWF Wrocław: studentów, doktorantów, pracowników, absolwentów, a także tych, którzy dopiero do nas dołączą, czyli kandydatów.

Multiportal, pomimo oddania na Państwa ręce, wciąż będzie przez zespół wdrożeniowy uzupełniany, aktualizowany i w miarę dodawania nowych materiałów, portal będzie zyskiwał kolejne funkcjonalności.

Wszystkich odwiedzających w pierwszych dniach multiportal prosimy o wyrozumiałość, przyjazne nastawienie i cierpliwość. Niedogodności, na które mogą się Państwo natknąć będą na bieżąco korygowane lub usuwane.

Multiportal w ciągu najbliższego roku będzie rozwijany i dostosowywany do użytkownika. Wszelkie uwagi i sugestie dot. układu treści w nowej wersji serwisu, prosimy kierować na: multiportal@awf.wroc.pl 

Multiportal – co oznacza?

Idea Multiportalu łączy w sobie integrację stron uczelni wraz z e-usługami.

Założenia

Wdrożenie nowej strony internetowej opiera się na połączeniu ważnych kwestii, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania w przestrzeni wirtualnej. Uwzględnione zostały takie aspekty jak:

  • Zgodność z zasadami bezpieczeństwa informatycznego
  • Zgodność z zasadami dostępności cyfrowej
  • Zgodność z Systemem Identyfikacji Wizualnej AWF Wrocław
  • Responsywność

Przyjazny użytkownikom

Udogodnienia dla użytkowników stanowiły podstawę budowy nowej strony, w tym celu utworzono strefy kandydata, studenta oraz pracownika. Inną ważną kwestią była intuicyjność strony i temu ma służyć nawigacja strony, która w szybki sposób ma doprowadzić użytkownika w pożądane miejsce. Nowy layout to nie tylko odzwierciedlenie systemu identyfikacji wizualnej Uczelni, ma on przede wszystkim wspierać poruszanie się po stronie i zapobiec „zgubieniu” się użytkownika w nowym serwisie uczelni.

Komunikacja

Najważniejsza jest komunikacja to hasło zespół wdrożeniowy starał się zastosować w praktyce. Mają temu służyć wizytówki wykładowców, multiwyszukiwarka i stopki, a także główny adres administratorów multiportal@awf.wroc.pl.

„Żywy” serwis informacyjny

Nowy serwis informacyjny ma służyć społeczności, poza aktualnościami i kategoryzacją „wiedza” „sport” „sukces” „inne”,  odnajdziecie Państwo Blog - Życie Akademickie – bo w „Życiu” najważniejsze jest czytanie, w którym na bieżąco będą zamieszczane wpisy dotyczące „codzienności akademickiej”. Wszystkich zainteresowanych już dziś zapraszamy do współpracy, ponieważ bez zaangażowania społeczności akademickiej nie osiągniemy tego celu.

3 2 1 START

Oddanie nowej strony AWF Wrocław to dopiero początek dla całej społeczności akademickiej. Zachęcamy do podróży po nowym portalu i współpracy przy tworzeniu nowego miejsca Uczelni w sieci.