Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Aktualności

28
Wrz
X Ogólnopolska Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Nauk Społecznych o Sporcie

Zapraszamy Państwa na X Ogólnopolską Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Nauk Społecznych o Sporcie "Sport, Turystyka i Rehabilitacja w Kulturze i Społeczeństwie" organizowana przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (Zakład Nauk Społecznych) która odbędze się w dniach 30.09.-2.10.2022 r. (Pawilon P-4).

27
Wrz
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023

W dniu 26 września 2022 roku w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, z którego wywodzą się korzenie naszej Alma Mater odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu inaugurujące rok akademicki 2022/2023. Rektor Akademii Wychowania Fizycznego Prof. Andrzej Rokita rozpoczął posiedzenie Senatu od informacji, iż Uczelnia uzyskała patronów i oficjalnie od 1 października jej nazwa będzie brzmiała: Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu.
Najważniejszym wydarzeniem uroczystości było nadanie tytułu Doktora Honoris Causa Prof. dr hab. Alojzemu Nowakowi.

20
Wrz
Uniwersytet Dzieci we Wrocławiu – rok akademicki 2022/2023

Uniwersytet Dzieci zainaugurował nowy rok akademicki 10.09.2022 roku w murach naszej Akademii.  Pierwszy wykład, dla dzieci w wieku 10-11 lat, pt.„Czy ruch może rozwijać nasz umysł?”  poprowadził dr Ireneusz Cichy. Patronat honorowy nad Uniwersytetem Dzieci objął Rektor naszej Uczelni - prof. dr hab. Andrzej Rokita, który spotkał się Panią Dyrektor Monikę Zwierko-Odachowską oraz dr Sarą Wawrzyniak, pełnomocnikiem Rektora ds. Współpracy z Uniwersytetem Dzieci.

20
Wrz
Publiczne obrony rozpraw doktorskich

Przewodniczący i Rada Kolegium Naukowego Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu zawiadamiają, że w dniu 20 października 2022 r. (czwartek) o godz. 13:00 w sali 156 (Pawilon P2) przy al. I. J. Paderewskiego 35 we Wrocławiu odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Przemysława Parusa na temat: "Prędkość biegu w warunkach progu tlenowego i beztlenowego a zastosowane środki treningowe w półrocznym cyklu treningowym u piłkarzy różnych ligi amatorskiej".

W dniu 20.10.2022 r. o godz. 11:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy (w trybie zdalnym) doktorskiej mgr Aleksandry Kowaluk na temat: „Wpływ interaktywnych gier wideo na aktywność i wydolność fizyczną dzieci leczonych z powodu białaczki”.

W dniu 27.10.2022 r. o godz. 13:30 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Romana Hawro na temat: „Skuteczność wczesnej fizjoterapii w zapobieganiu obrzękowi chłonnemu po leczeniu raka piersi u kobiet”.


Przewodniczący i Rada Kolegium Naukowego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zawiadamiają, że w dniu 05 października 2022 r. (środa) o godz. 10:00 w sali nr 156 (Pawilon P2) przy al. I.J. Paderewskiego 35 we Wrocławiu odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Arkadiusza Homańczuka na temat: Ocena skuteczności wpływu autorskiego programu ćwiczeń równoważnych na stabilność postawy strzeleckiej żołnierzy.

Przewodniczący i Rada Kolegium Naukowego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zawiadamiają, że w dniu 10 października 2022 r. (poniedziałek) o godz. 10:00 odbędzie się w trybie zdalnym (zmiana) publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Joanny Kmieć-Nowakowskiej na temat: Plastrowanie dynamiczne a zmiana wielkości rozejścia mięśnia prostego brzucha u kobiet po porodzie.

16
Wrz
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu otrzymała kategorię naukową A w dycyplinie nauki o kulturze Fizycznej

Szanowni Państwo,
z radością informuję, że Minister Edukacji i Nauki przyznał naszej Uczelni - Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu kategorię naukową A w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej.

16
Wrz
Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że ponad roczne starania, które zostały zainicjowane przez Rektora naszej Akademii - Pana prof. Andrzeja Rokitę, dotyczące nadania imienia naszej Uczelni, a co za tym idzie zmiany nazwy Szkoły, zostały zakończone sukcesem.
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda 13 lipca 2022 roku podpisał ustawę z dnia 9 czerwca 2022 r. o zmianie nazwy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i od dnia 1 października 2022 roku nasza Uczelnia będzie nosiła nazwę:

Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu.

14
Wrz
Dolnośląski Festiwal Nauki 2022 - Liczy się NAUKA!

Szanowni Państwo,
Rusza Dolnośląski Festiwal Nauki. W dniach 16-21 września odbędzie się tegoroczna wrocławska 25. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, hasłem przewodnim tegorocznej imprezy jest maksyma "Liczy się Nauka!”. Festiwal swoim zasięgiem obejmuje wrocławskie uczelnie wyższe, instytuty PAN oraz środowiska pozauczelniane.

12
Wrz
ECSS Sevilla 2022 – European College Of Sport Science

W dniach 30.08-02.09.2022 r. odbył się międzynarodowy kongres naukowy Europejskiego Kolegium Nauk o Sporcie (ECSS)  - 27th Annual Congress of the European College of Sport Science w hiszpańskiej Sewilli i zgromadził naukowców zajmujących się sportem ze wszystkich części świata.
Temat przewodni kongresu - „Sport Science in the Heart of Arts”.

26
Sie
Publiczne obrony rozpraw doktorskich

Przewodniczący i Rada Kolegium Naukowego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zawiadamiają, że w dniu 12 września 2022 r. (poniedziałek) o godz. 9:00 w sali nr 111 przy ul. Witelona 25 we Wrocławiu odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Natalii Danek na temat: Znaczenie rozgrzewki hiperkapnicznej w rozwoju wydolności beztlenowej.

W dniu 08.09.2022 r. o godz. 10:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Pauliny Okrzymowskiej na temat: „Trening mięśni wdechowych w procesie szkolenia niepełnosprawnych pływaków”.

23
Sie
Zaproszenie na XI Sympozjum "Współczesna myśl techniczna w naukach medycznych i biologicznych" (zmiana terminu)

Polska Akademia Nauk, Oddział we Wrocławiu oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zapraszają do udziału w XI Sympozjum "Współczesna myśl techniczna w naukach medycznych i biologicznych" które odbędzie się 18-19 listopada we Wrocławiu (zmiana terminu).