Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu
Proszę czekać
Nie znaleziono wyników
Podaj minimum 3 znaki
Facebook Youtube Twitter Instagram LinkedIn Biuletyn Informacji Publicznej AWF Wrocław

Aktualności

21
Paź
Nowa strona www (multiportal) Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu

Dziś została uruchomiona nowa strona www (multiportal) Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. Dotychczasowa witryna została zastąpiona nowym wyglądem, zyskała nowe funkcjonalności oraz nowe strony. Multiportal będzie funkcjonował na adresie https://awf.wroc.pl/.

14
Paź
Uroczystość zakończenia studiów - ODWOŁANA !!

!! ZAKOŃCZENIE STUDIÓW (22.10.2022) ODWOŁANE !! Z przykrością zawiadamiamy, że z przyczyn  niezależnych od nas planowane na 22.10.2022 r. uroczyste zakończenie studiów nie odbędzie się. Z osobami, które zadeklarowały swoją obecność będą kontaktować się Dziekanaty poszczególnych wydziałów.

13
Paź
Zaproszenie na konferencję

Serdecznie zapraszamy na VI Międzynarodową Konferencję Naukową poświęconą aktywności ruchowej podejmowanej na obszarach górskich Polski i Świata.

11
Paź
Zaproszenie na Święto Uczelni

Rektor i Senat Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu, mają zaszczyt zaprosić na uroczystość Święta Akademii, która odbędzie się w piątek 21 października 2022 r, i godz. 11.00 w Auli Budynku P-4 im. Prof. Z. Zagrobelnego (al. I.J. Paderewskiego 35 - teren Stadionu Olimpijskiego).

11
Paź
Stanowisko Prezydium KRASP z 7.10.2022 w sprawie sytuacji ekonomicznej polskich uczelni

W reakcji na gwałtownie pogarszającą się sytuację ekonomiczną polskich szkół wyższych Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich występuje z dramatycznym apelem do Władz Rzeczypospolitej Polskiej o jak najszybsze podjęcie zdecydowanych działań, które pozwolą uchronić jednostki krajowego systemu szkolnictwa wyższego i nauki przed zagrażającym im kryzysem finansowym i kadrowym.

11
Paź
III Konferencja Edukacyjna - 20 lat z EDUBALLAMI

Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu zaprasza Państwa na konferencję poświęconą wykorzystaniu piłek edukacyjnych EDUball w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz dla osób w późnej dorosłości.

08
Paź
"Pedagogia Olimpijska" - monografia autorstwa prof. Andrzeja Pawłuckiego

W dniach poprzedzających uroczystość nadania naszej Uczelni im. Polskich Olimpijczyków ukazała się PEDAGOGIA OLIMPIJSKA autorstwa Andrzeja Pawłuckiego. Monografia jest trzecią częścią trylogii (Nauki o kulturze fizycznej 2015; Sport, asceza i miłość 2019), w której autor wykazuje, że olimpizm jako filozofia moralnego pocieszenia, "uczestniczy" w kulturze życia w znakowej i realnej przeciwodpowiedzi na zło moralne wojny. Laureat głównej nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe w badaniach na rzecz rozwoju społeczeństwa (2014). Z okazji odbywającej się kilka dni temu w naszej Uczelni konferencji, wyróżniony tytułem członka honorowego Polskiego Towarzystwa Nauk Społecznych o Sporcie.

06
Paź
Immatrykulacja studentów Szkoły Doktorskiej w Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu

Immatrykulacja, to publiczny akt zaliczenia w poczet społeczności akademickiej poprzez uroczyste złożenie ślubowania. W naszej Uczelni, aktu immatrykulacji dokonał JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Rokita w obecności przewodniczącego Rady Naukowej oraz Rady Szkoły Doktorskiej i zaproszonych gości. Uroczystość ślubowania Doktorantów odbyła się w dniu 06 października 2022 r. w Sali Kominkowej.

05
Paź
Immatrykulacja studentów rozpoczynających naukę w naszej Uczelni

W dniu 4 października 2022 roku w s. 2/8 w Budynku P-4 im. Prof. Z. Zagrobelnego Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu, miały miejsce uroczystości związane z aktem immatrykulacji studentów studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych (w systemie ciągłym od poniedziałku do piątku) rozpoczynających edukację w Akademii na Wydziałach: Fizjoterapii oraz Wychowania Fizycznego i Sportu w roku akademickim 2022/2023 z udziałem Władz Uczelni.

02
Paź
Wrocławskie uczelnie wspólnie zainaugurowały Nowy Rok Akademicki 2022/2023

1 października 2022 roku w Auli Leopoldina w Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, Rektorzy i Prorektorzy dwunastu Uczelni Wyższych Wrocławia i Opola, wspólnie zainaugurowali nowy rok akademicki 2022/2023. Transmisję z uroczystości można było oglądać na stronach internetowych uczelni.